Verstappen: Pytania o moją motywację są głupie

Holender został poproszony o odniesienie się do komentarzy o "nudnym GP Belgii".
04.09.2008:53
Mateusz Szymkiewicz
567wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen przyznał, że pytania o jego motywację do startów w Formule 1 w okresie dominacji Mercedesa są głupie.

Obserwatorzy zwrócili uwagę na wypowiedź Holendra po wyścigu o Grand Prix Belgii, w którym dojechał na trzecim miejscu, bez szans na zaatakowanie kierowców Mercedesa. Zawodnik Red Bulla określił zmagania na Spa-Francorchamps jako dosyć nudne.

Verstappen zapytany przed Grand Prix Włoch, czy dominacja niemieckiego zespołu utrudnia mu utrzymanie motywacji do startów w Formule 1, odpowiedział: Nie rozumiem dlaczego ludzie uważają, że możemy być bez motywacji. Mamy jedno z najlepszych zajęć na świecie, prowadząc superszybkie samochody. Dojeżdżam na drugim lub trzecim miejscu i mam jedno zwycięstwo. Dla mnie to nieprawdopodobne, że ludzie mogą uważać, iż brakuje mi motywacji. To naprawdę głupie, kocham to co robię. Jestem tu w każdy weekend i prowadzę samochód. Oczywiście, chcę im rzucić wyzwanie, ale kiedy to nie jest możliwe, chcę uzyskać jak najlepszy możliwy wynik, co sprawia mi przyjemność.

22-latek odnosząc się również do wypowiedzi Helmuta Marko, że Red Bull nadal może podjąć walkę o mistrzowski tytuł, przyznał, iż bolid RB16 jest nadal zbyt wolny. Nie poddamy się, ale mam bardzo realistyczne podejście i w tej chwili jesteśmy po prostu zbyt wolni. Potrzebujemy szczęścia, by wygrywać wyścigi i odrabiać punkty. W tej chwili nadal jesteśmy w walce o mistrzostwo, ale z każdym wyścigiem moja strata wzrasta o około siedem punktów, więc na pewnym etapie będzie ona naprawdę spora. Będę jednak próbował w każdy weekend. Na Spa traciliśmy pół sekundy, więc w tej chwili nie da się podjąć wyrównanej walki.