Juusela: Spodziewam się nowego kontraktu Raikkonena z Alfą

Komentator fińskiej telewizji uważa, że 40-latek jest w zbyt dobrej formie, by mógł odejść.
24.09.2008:41
Mateusz Szymkiewicz
664wyświetlenia
Embed from Getty Images

Komentator telewizji C More - Niki Juusela, jest przekonany, że Kimi Raikkonen pozostanie kierowcą Alfy Romeo w sezonie 2021.

Fin posiada umowę ze stajnią z Hinwil do końca tegorocznych zmagań i według ostatnich spekulacji, może on zdecydować się na jeszcze jeden sezon startów. W ubiegłym tygodniu gazeta Blick sugerowała, że w 2021 roku skład kierowców Alfy Romeo mogą utworzyć Kimi Raikkonen oraz Mick Schumacher.

Podobnego zdania jest komentator fińskiej telewizji, który uważa, że 40-latek jest zbyt dobrej formie, by mógł odpuścić sobie perspektywę startów w 2021 roku. Prawda jest taka, że jeżeli przyjrzymy się zespołom z silnikami Ferrari, to liderem jest Charles Leclerc. Mimo to zaraz za nim znajduje się Raikkonen. Jeżeli mówimy o jego kontrakcie, to jasne jest, że kierowcy Haasa są dużo słabsi. Anotnio Giovinazzi jest także za nim, natomiast Sebastian Vettel to inna historia.

Wśród kierowców z silnikami Ferrari, Raikkonen jest zdecydowanie drugi. To tylko pokazuje jak wiele zależy od umiejętności Kimiego. Jest drugim najszybszym zawodnikiem dysponującym włoskim pakietem. Uważam, że powinien kontynuować starty w Formule 1 przez co najmniej jeszcze jeden rok - powiedział Niki Juusela.