Motorsport.com: Mazepin ma podpisać dwuletni kontrakt z Haasem

Zespół ma czekać z ogłoszeniem kierowcy, aż ten oficjalnie otrzyma superlicencję.
19.10.2013:27
Mateusz Szymkiewicz
1968wyświetlenia
Embed from Getty Images

Włoski Motorsport.com informuje, że Nikita Mazepin uzgodnił warunki dwuletniego kontraktu z zespołem Haas, który wejdzie w życie od sezonu 2021.

O angażu Rosjanina przez stajnię z Kannapolis spekuluje się od kilku tygodni i wiele wskazuje na to, że rozmowy są na ostatniej prostej. Według Roberto Chinchero, Mazepin wynegocjował dwuletnią umowę, która zostanie podpisana dopiero po spełnieniu warunków, umożliwiających 21-latkowi uzyskanie superlicencji.

FIA biorąc pod uwagę trudną sytuację kierowców w juniorskich seriach związaną z pandemią koronawirusa, postanowiła zmienić zasady przyznawania superlicencji. Tym samym Mazepin jeszcze przed finiszem tegorocznych zmagań Formuły 2 jest pewny otrzymania uprawnień do rywalizacji w F1.

Informacje Motorsport.com o Mazepinie miały znaleźć potwierdzenie w obozach innych kierowców, którzy pozbawieni szans na posadę w Haasie rozpoczęli poszukiwania nowych opcji. W tym kontekście pada nazwisko Sergio Pereza, który rzekomo może przejąć kokpit George'a Russella w Williamsie na sezon 2021.

Na zespołowego partnera Rosjanina w Haasie typowany jest junior Ferrari - Mick Schumacher. Informacja ta jest o tyle zaskakująca, ponieważ podczas ostatniego weekendu na Nurburgringu, kierowca z Niemiec przewidziany był do współpracy z Alfą Romeo w pierwszej sesji treningowej.