Seidl przeciwny udziałowi Sainza w testach dla młodych kierowców

Hiszpański kierowca liczy na możliwość wcześniejszego rozpoczęcia współpracy z Ferrari.
05.12.2015:06
Nataniel Piórkowski
438wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef McLarena - Andreas Seidl dał jasno do zrozumienia, że Carlos Sainz nie powinien otrzymać zgody na udział w testach młodych kierowców w Abu Zabi wspólnie z teamem Ferrari.

Sainz przyznał w czwartek, że jego umowa pozwala mu dołączyć do Ferrari przy okazji testów młodych kierowców, które odbędą się 15 grudnia na torze Yas Marina.

Chociaż zgodnie z przepisami sesja ta powinna być przeznaczona wyłącznie dla młodych kierowców, Renault otrzymało od FIA pozwolenie na skorzystanie z usług dwukrotnego mistrza świata, 39-letniego Fernando Alonso, który jak dotąd wystartował w 311 Grand Prix.

Seidl jest jednak zdania, że testy w Abu Zabi powinny służyć wyłącznie rozwojowi i ocenie młodych kierowców.

Po pierwsze - nigdy nie rozmawiamy publicznie o szczegółach umów z naszymi kierowcami. W dodatku przepisy są bardzo klarowne i nie widzę możliwości, aby Carlos mógł wystąpić w tych testach.

McLaren sam mógł skorzystać z szansy, jaką dają zajęcia w Abu Zabi, aby zainaugurować współpracę z Danielem Ricciardo. Ostatecznie zespół podjął decyzję o rezygnacji z udziału w sesji, gdy uznano, że będzie ona przeznaczona wyłącznie dla młodych kierowców. Seidl przyznaje, że teraz jest już zbyt późno, aby wprowadzić jakiekolwiek miany.

W oparciu o przepisy jest dla nas jasne, że nie możemy skorzystać w trakcie testów z żadnego z aktywnych kierowców F1. Właśnie dlatego w kwietniu podjęliśmy taką a nie inną decyzję - uznaliśmy, że nie weźmiemy udziału w tych zajęciach. Aktualnie nic się nie zmienia. Nie mamy w planach brać udziału w tych testach.

Seidl dodał, że zespoły F1 nie toczą obecnie żadnych rozmów na temat testów w Abu Zabi, a McLaren nie zmieni swoich planów. Tak jak już powiedziałem, zadecydowaliśmy o tym, że nie bierzemy udziału w tych testach. Wszystkie kwestie związane z logistyką, wyposażeniem i personelem są już ustalone. Nie zamierzamy wprowadzać pod tym względem żadnych modyfikacji.