Jock Clear zostanie mentorem młodych kierowców Ferrari

Na pomoc doświadczonego inżyniera będzie mógł liczyć między innymi Mick Schumacher.
04.01.2112:21
Nataniel Piórkowski
436wyświetlenia
Embed from Getty Images

Jock Clear zostanie mentorem młodych kierowców Ferrari, w tym debiutującego w Formule 1 Micka Schumachera.

Clear pomógł Jacquesowi Villeneuve'owi w wywalczeniu mistrzostwa świata w 1997 roku, jako inżynier wyścigowy. Od sezonu 2015 Brytyjczyk jest związany ze stajnią Ferrari, pełniąc wysokie stanowiska w dziale inżynieryjnym.

W 2019 roku Clear został mentorem Charlesa Leclerca, pełniąc rolę pośrednika pomiędzy młodym Monakijczykiem a ekipą inżynierów. Po ostatnich dyskusjach z zarządem Ferrari wiadomo już, że pomocą Cleara zostaną objęci w tym roku także pozostali juniorzy teamu z Maranello.

Szef Scuderii - Mattia Binotto wyjaśnia: Jock Clear to wspaniały człowiek i wielki profesjonalista. Jest związany z Ferrari od wielu lat. W ciągu ostatnich tygodni odbyliśmy trochę rozmów z Jockiem i chcielibyśmy aby w jeszcze większym wymiarze stał się mentorem kierowców - nie tylko Charlesa, ale wybiegając w przyszłość także podopiecznych akademii Ferrari.

W tym sezonie Mick Schumacher będzie zdobywał pierwsze doświadczenia w Formule 1. Mamy także młodych kierowców rywalizujących w Formule 2, jak na przykład Robert Szwarcman. Jest też Callum Ilott, który będzie naszym kierowcą testowym, będzie brał udział w treningach i realizował program w symulatorze.

Rola Jacka będzie sprowadzała się do pomocy tym kierowcom w rozwoju oraz maksymalnym wykorzystaniu ich potencjału - podsumował Włoch.

Binotto jest zdania, że rola mentora kierowców ma istotne znaczenie w poprawie osiągów na torze oraz wskazywaniu obszarów, które wciąż wymagają poprawy.

Jock wspiera kierowców, aby dawali z siebie wszystko co najlepsze. Przygląda się ich liniom jazdy, punktom hamowania w zakrętach, przyspieszaniu, zarządzaniu ogumieniem. Mentorzy są tutaj po to, aby wspierać inżynierów wyścigowych, inżynierów do spraw osiągów oraz kierowców. Wszyscy pragniemy, aby nasi zawodnicy rozwijali się w jak najlepszy sposób.