Wolff: Kontrakt z Hamiltonem zostanie podpisany krótko przed testami

Szef Mercedesa jest niewzruszony spekulacjami o impasie w rozmowach z Brytyjczykiem.
12.01.2110:21
Mateusz Szymkiewicz
1213wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff przyznał, że jest niewzruszony spekulacjami, jakoby Mercedes nie był w stanie porozumieć się z Lewisem Hamiltonem w sprawie nowej umowy.

Dotychczasowe porozumienie Brytyjczyka z ekipą z Brackley wygasło z końcem 2020 roku. Uważa się, że opóźnienie w negocjacjach wynika z faktu, że Mercedes nie akceptuje nowych, wygórowanych oczekiwań siedmiokrotnego mistrza świata.

Hamilton ma negocjować zarobki na poziomie 40 milionów euro rocznie, otrzymanie na wyłączność Mercedesa-AMG One, a także premię stanowiącą 10 procent nagród zespołu za rekordowy, ósmy tytuł mistrzów świata.

Informacje te spotkały się w ubiegłym tygodniu z reakcją Mercedesa, który określił je jako czystą fikcję. Z kolei teraz szef ekipy - Toto Wolff, dodał, że jest gotowy na wzloty i upadki w negocjacjach z Hamiltonem.

Nie martwimy się i nie chcemy też wyznaczać żadnej konkretnej daty. To coś, co zostanie sfinalizowane i zakładam, że podpisy na umowach pojawią się krótko przed startem zimowych testów - powiedział Austriak dla Corriere dello Sport.

Ojciec oraz były menedżer Lewisa Hamiltona - Anthony, wypowiadając się o planach syna, dodał: Z tego co mi wiadomo, będzie kontynuował starty w wyścigach.