Jenson Button dołączył do Williamsa jako starszy doradca

Mistrz świata z sezonu 2009 związał się ze swoim pierwszym zespołem wieloletnią umową.
22.01.2113:32
Mateusz Szymkiewicz
1287wyświetlenia
Embed from Getty Images

Jenson Button dołączył do zespołu Williams jako starszy doradca, podpisując wieloletnią umowę.

Brytyjczyk, który debiutował ze stajnią z Grove w 2000 roku, jest mistrzem świata z sezonu 2009. Button swój ostatni start w Formule 1 zaliczył podczas Grand Prix Monako 2017 z McLarenem, by w kolejnych latach skoncentrować się na japońskiej Super GT oraz Długodystansowych Mistrzostwach Świata.

Jak potwierdzono, od sezonu 2021 Button będzie pełnił funkcję starszego doradcy Williamsa, pojawiając się z zespołem na torze przy okazji wyścigów. Do obowiązków 41-latka będzie należało doradzanie członkom zespołu, a także wspieranie kierowców wyścigowych oraz juniorów. Mistrz świata połączy swoją nową funkcję z rolą eksperta Sky Sports F1.

Jestem bardzo zachwycony, że po raz kolejny mogę powiedzieć, iż podpisałem umowę z Williamsem - stwierdził Jenson Button. Pomimo tego, że minęło już ponad dwadzieścia lat, nigdy nie miałem wrażenia, że opuściłem ten zespół. Sir Frank Williams pokazał wówczas zaufanie do mojej osoby, za co jestem mu wdzięczny. Czuję ekscytację dzięki możliwości powrotu do zespołu. Jest wiele ciężkiej pracy do wykonania, ale nie mam wątpliwości, że przyszłość maluje się w jasnych barwach. Nie mogę doczekać się rozpoczęcia współpracy.

Dołączenie Buttona do Williamsa jest częścią przeprowadzanego procesu restrukturyzacji. Pod koniec minionego roku stanowisko szefa zespołu powierzono na stałe Simonowi Robertsowi, natomiast dyrektorem wykonawczym został Jost Capito.