McLaren zaprezentował wyjątkowe malowanie na GP Monako

Bolidy zespołu przywdzieją klasyczne barwy Gulf Oil.
16.05.2121:14
Nataniel Piórkowski
3351wyświetlenia


McLaren zaprezentował specjalne malowanie bolidów w barwach Gulf, które zostanie wykorzystane podczas tegorocznego Grand Prix Monako.

Malowanie nawiązuje do klasycznego połączenia delikatnego błękitu z pomarańczem, które od lat 60 jest obecne w różnych seriach wyścigów samochodowych.

Działania związane z promocją Gulf nie ograniczą się wyłącznie do bolidu. Lando Norris użyje kasku w podobnych kolorach. Zarówno Brytyjczyk, jak i jego kolega z ekipy - Daniel Ricciardo przywdzieją także kombinezony w niebiesko-pomarańczowych odcieniach.

W Monako będzie to kompletny team Gulf McLaren - poczynając od garażu, przez bolid po nasze pomieszczenia gościnne i stroje. Myślę, że zaprezentujemy się spektakularnie. Jeśli chcesz to zrobić, to zrób to dobrze - stwierdził dyrektor generalny McLarena, Zak Brown.

Dyrektor generalny Gulf Oil - Mike Jones przekonuje, że jego firma otrzymywała wiele próśb od zespołów z różnych serii wyścigowych o możliwość skorzystania z jednego z najbardziej znanych schematów kolorystycznych w tej dyscyplinie.

Mamy jasną paletę kolorów Gulf - to coś interesującego, gdyż to połączenie jest już legendarne. Czasem kryje się pod tym słowo "stare". Myślę jednak, że kolory Gulf wyprzedzały znacznie swoje czasy. Pomyślcie tylko, że ktoś zaprojektował to wszystko w 1967 roku, a są aktualne po dziś dzień.

Jako firma otrzymujemy wiele, wiele próśb o możliwość skorzystania z tego malowania przez różne zespoły wyścigowe. To naprawdę specjalne, kultowe barwy. Chcemy używać ich wyłącznie w przypadku wyjątkowych zespołów. Tak też się stało.

Jeśli chodzi o współpracę z McLarenem, to ich dział projektowy wpadł na różne pomysły. Zostawiliśmy to wszystko tamtym gościom. Chcieliśmy tylko, aby pomimo tempa tych bolidów były widoczne barwy Gulf. Wydaje mi się, że cały projekt jest absolutnie oszałamiający. Wyobraźcie sobie tylko piękną pogodę w Monako i ten bolid. To naprawdę coś wyjątkowego.

Brown podkreślił, że malowanie Gulf będzie prawdopodobnie jednorazowym zabiegiem w tym sezonie. Chcemy, aby było ograniczone a przez to wyjątkowe. Wynika to z konkretnych powodów - dopasowania marki, odpowiedniego miejsca. Mam nadzieję, że inne zespoły pójdą naszym śladem, ponieważ takie eksperymenty są naprawdę ekscytujące.

Nie mogę się już doczekać reakcji naszych fanów. Myślę, że skradniemy show w Monako.