Alonso: Sprint będzie pierwszym stintem Grand Prix

Dwukrotny mistrz świata przyznaje, że występ w Q2 był dla niego daleki od ideału.
17.07.2109:26
Nataniel Piórkowski
642wyświetlenia
Embed from Getty Images

Fernando Alonso przyznał, że będzie traktował sobotni sprint jako pierwszy stint wyścigu Grand Prix.

W ramach eksperymentu Formuły 1, w trakcie Grand Prix Wielkiej Brytanii testowany jest format z zastosowaniem sobotniego sprintu kwalifikacyjnego, który wyłoni ustawienie na starcie głównych niedzielnych zawodów.

Alonso, który ukończył piątkową czasówkę na jedenastym miejscu, będzie miał dzisiaj po południu sto kilometrów aby poprawić pozycję startową do niedzielnych zmagań.

Warunki w kwalifikacjach były dość wymagające, momentami wiał mocny wiatr. Myślę, że w bolidzie drzemało trochę większe tempo, ale ze względu na ruch na torze ciężko było się odnaleźć.

Pierwszy przejazd w Q2 był pozbawiony synchronizacji z innymi bolidami. Na drugim, w trakcie okrążenia wyjazdowego, panował lekki bałagan. Cóż, nic już na to nie poradzimy. Mam wrażenie, że nic nie zmieniłoby diametralnie mojej pozycji.

Za nami tylko kwalifikacje. W sobotę mamy pierwszy stint wyścigu. Później robimy przerwę na jedną noc i w niedzielę kontynuujemy ściganie. Czeka nas interesujące doświadczenie. Na pewno będziemy mogli wyciągnąć z niego wnioski i ocenić, czy jesteśmy jeszcze w stanie poprawić nasze osiągi.