F1 ogłasza wprowadzenie nowej nagrody za wyprzedzanie

Podczas transmisji będą widoczne nowe grafiki, bezpośrednio powiązane z nagrodą.
24.08.2118:34
Maciej Wróbel
1628wyświetlenia
Embed from Getty Images

Formuła 1 ogłosiła wprowadzenie nowej nagrody, którą na koniec sezonu otrzyma kierowca mający najwięcej udanych manewrów wyprzedzania na swoim koncie.

Władze F1 ogłosiły wprowadzenie nagrody dla kierowcy, który w trakcie sezonu wykona najwięcej manewrów wyprzedzania. Nagroda ta będzie sponsorowana przez zajmującą się kryptowalutami firmę Crypto.com, która powiązana jest już z F1 dzięki swojemu zaangażowaniu w wyścigi sprinterskie.

Nowa nagroda została wprowadzona, by uczcić odwagę, jaką wykazują się kierowcy wykonujący odważne manewry w pogoni za sukcesem - brzmi oficjalny komunikat Formuły 1. Wprowadzone zostaną również nowe grafiki podczas transmisji każdego z wyścigów, które będą sygnalizować możliwości wyprzedzania, potencjalne manewry, a także będą pomagać fanom śledzić postępy kierowców w walce o Crypto.com Overtake Award.

Bardzo prawdopodobne jest, iż nagroda powędruje w ręce jednego z kierowców środka stawki gdzie na ogół obserwuje się zdecydowanie więcej pojedynków aniżeli w ścisłej czołówce. Po jedenastu rozegranych Grand Prix w sezonie 2021, najwięcej udanych manewrów wyprzedzania wykonał Sebastian Vettel z Astona Martina.

Włączenie nowej nagrody jest dowodem na to, iż F1 stale poszukuje sposobów na zaangażowanie swoich kluczowych sponsorów w nowych obszarach. Trofeum za wyprzedzanie dołączy między innymi do sponsorowanej przez niemiecką firmę DHL nagrody Fastest Lap Award.

Cieszymy się, mogąc rozszerzyć naszą współpracę z Crypto.com - powiedział Ben Pincus, dyrektor F1 ds. współpracy handlowej. Wprowadzając nagrodę za wyprzedzanie zintegrujemy markę z F1 na cały sezon, zamiast jedynie poprzez tytularny sponsoring wyścigów sprinterskich.

Nagroda Crypto.com daje nam szansę uczczenia instynktu kierowców podczas podejmowania strategicznych i odważnych ruchów, które odzwierciedlają cechy potrzebne podczas handlu kryptowalutami - dodał Pincus.

Steve Kalifowitz, dyrektor Crypto.com ds. marketingu, dodał: Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że możemy wprowadzić pierwszą tego typu nagrodę do Formuły 1. Staramy się tworzyć partnerstwa, które zapewniają korzyści obu stronom i nie mogłem sobie wyobrazić czegoś lepszego niż Crypto.com Overtake Award.

Nagroda ta pozwala zabłysnąć naszym wartościom poprzez celebrowanie momentów, kiedy kierowcy prezentują odwagę wymaganą do tego, by móc wyprzedzać. W tym sezonie widzieliśmy już kilka niesamowitych manewrów i nie mogę się doczekać, by przekonać się, kto w tym roku zostanie mistrzem - zakończył Kalifowitz.