Mercedes gotów rozdzielić strategie między Hamiltona i Bottasa

Red Bull zdaje sobie sprawę z zagrożenia, jakie rodzi to dla Verstappena.
04.09.2117:48
Nataniel Piórkowski
586wyświetlenia


Mercedes jest gotów podzielić strategie wyścigowe na Grand Prix Holandii, aby powstrzymać Maxa Verstappena przed zwycięstwem na domowym obiekcie.

Chociaż Verstappen wyruszy do wyścigu z pierwszego pola, na dwóch kolejnych lokatach znajdą się kierowcy Mercedesa - Lewis Hamilton i Valtteri Bottas. Sergio Perez, który w takiej sytuacji mógłby spróbować rozdzielić duet Srebrnych Strzał, nie zdołał nawet awansować do Q2 z powodu zbyt późnego rozpoczęcia pomiarowego okrążenia.

Dane Pirelli nie wskazują wyraźnie, czy lepszą strategią na wyścig jest jeden pit stop, czy dwa. Ze względu na minimalne różnice w symulacjach, Toto Wolff z Mercedesa przyznaje, ze jego ekipa jest skłonna skorzystać z obu opcji, aby maksymalnie utrudnić wyścig Verstappenowi i Red Bullowi.

W wywiadzie udzielonym Sky, Austriak stwierdził: Myślę, że jeśli będziemy w stanie utrzymywać takie samo tempo w wyścigu, to znowu wszystko sprowadzi się do kwestii przetrwania o jednym pit stopie. Max musi jednak podjąć decyzję - wybrać jeden lub dwa postoje.

Myślę, że jutro możemy zagrać w obie strategie. Widzieliśmy już, że można mieć dwa bolidy, które jadą w oparciu o zupełnie inne taktyki. Na pewno ściągnięcie jednego do boksów, próba podcięcia pod ogromną presją a później pozostawienie drugiego na torze, może pomóc nam ukończyć ten wyścig na dwóch najwyższych pozycjach.

Szef RBR - Christian Horner ma świadomość presji ze strony rywali z Brackley. W idealnym scenariuszu chcielibyśmy jechać własny wyścig budując przewagę nad Mercedesami. Wydaje mi się jednak, że wcale nie będzie to takie proste. Mają dwóch kierowców, pomiędzy których mogą rozdzielić wszystkie swe dostępne opcje. Tym, którego jutro musimy pokonać, jest oczywiście Lewis. Trzeba ostrożnie wybierać swoje pojedynki.

Wolff zwraca także uwagę na to, że plany Mercedesa może pokrzyżować Pierre Gasly w siostrzanym bolidzie AlphaTauri. Mają Gasly'ego, który będzie podążał za nami. Ogólnie powinniśmy być zadowoleni tego, gdzie skończyliśmy tę czasówkę. Lewis stracił wczoraj najpierw dużo czasu na torze a później zdążył pokonać tylko jedno okrążenie. P2 i P3 to dobre pozycje startowe.