Red Bull utrzyma wsparcie Hondy w sezonie 2022

Prawa intelektualne do jednostki będą już jednak należały do zespołu.
07.10.2116:13
Mateusz Szymkiewicz
1326wyświetlenia
Embed from Getty Images

Red Bull utrzyma wsparcie Hondy w sezonie 2022 - dowiadujemy się z oficjalnego oświadczenia zespołu.

Japoński producent oficjalnie wycofa się z Formuły 1 z końcem tegorocznych zmagań. Mimo to Honda kontynuuje rozwój silnika na sezon 2022, a jego obsługa spocznie na barkach nowoutworzonego Red Bull Powertrains dopiero od 2023 roku. Do ekipy z Milton Keynes dołączy również część personelu Honda Racing Development UK, co ma ułatwić okres przejściowy.

Porozumienie o dywersyfikacji między Red Bullem a Hondą dotyczy działań marketingowych, różnych aktywności w sportach motorowych, przeniesienia obsługi do Red Bull Powertrains oraz współpracy przy rozwoju młodych kierowców. W Formule 1 Red Bull Powertrains przejmie prawa intelektualne do jednostki napędowej od 2022 roku.

Honda zapewni swoje wsparcie Red Bull Powertrains w sezonie 2022 montując jednostki napędowe oraz zapewniając wsparcie inżynierów na torach wyścigowych. Od 2023 roku Red Bull Powertrains będzie ponosiło odpowiedzialność za cały proces produkcyjny oraz obsługę silników Red Bull Racing i AlphaTauri. W ramach utrzymania ciągłości dojdzie do transferu pracowników z brytyjskiego oddziału Hondy - dowiadujemy się z wspólnego oświadczenia.

Honda doprecyzowała również, że w związku z zamknięciem projektu w Formule 1, wszelkie aktywności związane z zespołami Red Bulla będą spoczywały na dziale Racing Corporation. Aktualnie odpowiada on za program japońskiego koncernu w wyścigach motocyklowych.