Hamilton: Nie rozumiałem zachowania Maxa

Zwycięzca wyścigu przyznaje, że GP Arabii Saudyjskiej było dla niego ciężką przeprawą.
05.12.2121:35
Nataniel Piórkowski
2354wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lewis Hamilton stwierdził, iż ciężko było mu zrozumieć zachowanie Maxa Verstappena w chwili kolizji, do której doszło pomiędzy oboma kierowcami w środku rywalizacji o GP Arabii Saudyjskiej.

Walka o zwycięstwo w wyścigu była niezwykle zacięta i występowały w niej liczne zwroty akcji. Przełomowym momentem zmagań stało się jednak 38. okrążenie, na którym Verstappen zredukował tempo, próbując oddać Hamiltonowi pozycję, którą niedługo wcześniej zyskał wyjeżdżając poza tor.

Według Mercedesa decyzja FIA w tej sprawie została przekazana zespołowi zbyt późno, by ten mógł ostrzec kierowcę o manewrze, do jakiego przygotowuje się Holender.

Nie za bardzo rozumiałem, dlaczego nagle dość mocno nacisnął na hamulec. Wpadłem na niego a on ruszył dalej. Nie rozumiałem, co się dzieje. Później otrzymałem informację, że zamierzał nas przepuścić, więc cała ta sytuacja była nieco zagmatwana.

Podsumowując walkę stoczoną z Verstappenem podczas GP Arabii Saudyjskiej, Hamilton stwierdził: Ścigałem się w F1 przez długi czas, ale to co działo się dzisiaj było nieziemsko trudne.

Starałem się być tak rozsądny i twardy, jak tylko mogłem. Chciałem kierować się rozsądkiem, opierając się na całym moim doświadczeniu wyścigowym, zebranym na przestrzeni lat. Po prostu utrzymywałem bolid na torze i próbowałem jechać czysto.

Było ciężko. Rzucono w naszym kierunku różne rzeczy, zwłaszcza w drugiej połowie sezonu. Mając to na uwadze, jestem najzwyczajniej w świecie dumny z każdego członka naszego teamu.

Poproszony o skomentowanie sytuacji w mistrzostwach świata i zrównanie się punktami z Verstappenem, Hamilton przestrzegła: Mają trochę czystego tempa. Byli szybcy i bardzo ciężko było ich tutaj wyprzedzić. Wykonaliśmy jednak wspaniałą pracę z tym, co mamy.