FIA potwierdza obrażenia u Fittipaldiego

Kierowca doznał złamania pięty w wyniku wypadku ze startu wyścigu F2 w Dżuddzie.
07.12.2112:54
Nataniel Piórkowski
3478wyświetlenia
Embed from Getty Images

FIA oficjalnie potwierdziła, że kierowca F2 - Enzo Fittipaldi, doznał złamania pięty po koszmarnym wypadku, do którego doszło tuż po rozpoczęciu głównego wyścigu serii w Arabii Saudyjskiej.

Wnuk dwukrotnego mistrza świata F1 wjechał w tył bolidu Theo Pouchaire'a, który utknął na polu startowym. W chwili uderzenia przeciążenie odnotowane przez czujniki w konstrukcji Fittipaldiego wyniosło 72G.

Wyścig przez długi czas przerwany był czerwonymi flagami a poszkodowani kierowcy zostali przetransportowali do szpitala na pokładzie helikoptera medycznego i ambulansu.

W komunikacie wydanym w niedzielę FIA podkreśliła, że kierowcy natychmiast otrzymali pomoc od ekipy medycznej. Obaj byli przytomni i opuścili kokpity przy pomocy ratowników.

W ostatnim oświadczeniu Federacji możemy z kolei przeczytać: Po przetransportowaniu do szpitala wojskowego imienia Króla Fahada w Dżuddzie, kontrola lekarska nie wykazała żadnych problemów w przypadku Pouchaire'a, który został wypisany z placówki tego samego dnia wieczorem.

Stwierdzono, że u Fittipaldiego doszło do złamania prawej pięty i urazu lewej brwi. Kierowca spędził noc na obserwacji na oddziale intensywnej terapii i dokonuje dobrych postępów.

W poniedziałek Brazylijczyk umieścił na Twitterze wpis z fotografią ze szpitala: Jestem bardzo wdzięczny, że skończyło się tylko na złamanej pięcie a także kilku skaleczeniach i siniakach. Dziękuję wszystkim za wiadomości a także FIA i personelowi medycznemu za troskę o mnie. Bardzo cieszę się, że z Theo wszystko w porządku. Wrócę wkrótce na tor i będę szybszy niż kiedykolwiek wcześniej.