Verstappen: Mam nadzieję, że Latifi wyłączył swój telefon

Kanadyjczyk spotkał się z falą internetowego hejtu po wypadku z końcówki GP Abu Zabi.
17.12.2109:24
Mateusz Szymkiewicz
2483wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen ma nadzieję, że Nicholas Latifi wyłączył w ostatnich dniach swój telefon i nie zwraca uwagi na internetowy hejt po Grand Prix Abu Zabi.

Kierowca Williamsa w końcówce zmagań na Yas Marina rozbił swój bolid, co wymusiło na sędziach ogłoszenie neutralizacji. Sytuacja ta została wykorzystana przez Maksa Verstappena, który otrzymał świeży zestaw miękkich opon i na ostatnim okrążeniu wyprzedził Lewisa Hamiltona, zgarniając tytuł mistrza świata.

W kolejnych dniach na Latifiego spadła wielka krytyka w mediach społecznościowych, gdzie kibice oskarżają go o wpłynięcie na losy tegorocznych mistrzostw. Nigdy nie chciałem bezpośrednio wpłynąć na wyścig o mistrzostwo świata. Popełniłem błąd i zrujnowałem przede wszystkim swoje zawody. Mogę jedynie przeprosić za stworzenie komuś dodatkowej okazji, ale powtórzę się, to był przede wszystkim mój błąd - powiedział Kanadyjczyk.

Max Verstappen zapytany przez gazetę De Telegraaf, czy ma jakieś rady dla Nicholasa Latifiego, odpowiedział: Jeżeli jest bystry, to wyłączył swój telefon i zignorował to. Po prostu mam nadzieję, że Nicholas będzie w stanie cieszyć się swoimi wakacjami i wróci za rok mocniejszy.