Capito: Williams przekroczył własne oczekiwania w sezonie 2021

Dyrektor wykonawczy zespołu uważa, że najlepszym występem było Grand Prix Węgier.
06.01.2210:20
Mateusz Szymkiewicz
772wyświetlenia
Embed from Getty Images

Jost Capito uważa, że Williams osiągniętymi wynikami w sezonie 2021 przekroczył własne oczekiwania.

Stajnia z Grove podczas Grand Prix Węgier przerwała dwuletnie oczekiwanie na zdobycz punktową, a także po raz pierwszy od 2017 roku wyrwała się z ostatniej pozycji w klasyfikacji konstruktorów. W sumie Williams skompletował 23 punkty, które zagwarantowały mu ósme miejsce w tabeli. Z kolei najlepszym wynikiem było drugie miejsce Russella na Spa-Francorchamps.

Dyrektor wykonawczy zespołu - Jost Capito, poproszony o podsumowanie sezonu 2021, powiedział: Jeśli chodzi o sam rozwój, to osiągnęliśmy dokładnie to co planowaliśmy. Z kolei sama liczba punktów oraz nasze pozycje na mecie przekroczyły oczekiwania. Biorąc pod uwagę jak mało zmian mogliśmy wprowadzić między sezonami, nasze zadanie było szczególnie trudne. Zakończyliśmy rok jako ósmy zespół i osiągnęliśmy znacznie więcej niż zakładaliśmy.

Niemiec dodał, że wyścig w Budapeszcie był najlepszym w wykonaniu Williamsa w sezonie 2021. Osobiście najwyżej oceniam Węgry, pierwszy wyścig w punktach od dłuższego czasu. Potem mamy Spa i finisz na podium. To były kluczowe momenty dla zespołu, dzięki którym odzyskaliśmy zaufanie oraz motywację. Potwierdziło się, że za ciężką pracę i odważne decyzje możemy otrzymać nagrodę. Nie musimy czekać na decyzje innych, po prostu nasze wybory okazują się być słuszne. Te dwa wyścigi były kluczowe dla całej ekipy.