Minardi: Vettel powinien zakończyć karierę w Formule 1

Z przyszłoroczną posadą Niemca w Astonie Martinie łączony jest Fernando Alonso.
13.04.2218:14
Mateusz Szymkiewicz
2116wyświetlenia
Embed from Getty Images

Giancarlo Minardi uważa, że Sebastian Vettel powinien rozważyć zakończenie startów w Formule 1.

Niemiec ma za sobą koszmarny weekend w Melbourne, w trakcie którego borykał się z problemami technicznymi z bolidem i miał dwa incydenty. Z kolei jego zespół - Aston Martin, jako jedyny w stawce wciąż nie zdobył punktów i plasuje się na ostatnim miejscu w klasyfikacji konstruktorów.

Miał pecha, że stracił dwa Grand Prix z powodu zakażenia koronawirusem. Mimo to powinien wycofać się. Zarobił już mnóstwo pieniędzy, zdobył tytuły i tak naprawdę już nigdy nie wygra - uważa Giancarlo Minardi, były właściciel zespołu Formuły 1.

Po Grand Prix Australii w obronie swojego zawodnika stanął szef Astona Martina - Mike Krack. Wszystko jest w porządku z Sebem. Fakt, że taki kierowca jak on miał aż tyle problemów w trakcie weekendu nie świadczy o jego osiągach. To nie jest normalne, kiedy zawodnik takiego kalibru tyle razy znajduje się poza torem.

Były kierowca Formuły 1 - Timo Glock, uważa z kolei, że na pewnym etapie Vettelowi może zabraknąć cierpliwości do zespołu. To będzie ciężka przeprawa dla całej ekipy. Potrafię sobie wyobrazić, że Vettel w pewnym momencie straci cierpliwość, ponieważ zdaje sobie sprawę, jak wiele czasu potrzeba na wyjście z takiego kryzysu. Zobaczymy jaki będzie przebieg kolejnych wyścigów i jak będzie się motywował. Później z kolei przekonamy się jakich wyborów dokona na przyszłość.

Z przyszłoroczną posadą 34-latka w Astonie Martinie łączony jest aktualny zawodnik Alpine - Fernando Alonso. Hiszpan w trakcie weekendu w Melbourne zadeklarował, że chce spędzić w Formule 1 jeszcze dwa lub trzy sezony. Francuska ekipa, która dysponuje utalentowanym trzecim kierowcą Oscarem Piastrim, ma zadecydować o swoim składzie na sezon 2023 w środku lata.

Nie wiem czy miał na myśli dalsze starty z nami lub z kimś innym. Liczę na korzystny dla nas scenariusz. Mamy go w tym roku, a dalsze decyzje zapadną w lipcu lub sierpniu. Do tego momentu mamy wiele do zrozumienia przy samochodzie i jestem pewny, że otrzymamy dużo więcej informacji przed dokonaniem wyboru - powiedział Otmar Szafnauer, szef Alpine.