Benoit: Red Bull potwierdzi w Austrii umowę z Porsche

Z kolei Audi ma posiadać już 25 procent udziałów Saubera i wkrótce przejmie kolejną część.
21.06.2209:51
Mateusz Szymkiewicz
2568wyświetlenia
Embed from Getty Images

Dziennikarz szwajcarskiego Blicka - Roger Benoit, informuje, że Red Bull przy okazji Grand Prix Austrii potwierdzi nawiązanie współpracy z Porsche.

Niemiecki producent ma być zdecydowany na wejście do Formuły 1 od sezonu 2026 jako dostawca jednostek napędowych. Zrozumiałe, iż jego działania zostaną skupione wokół zespołów należących do Red Bulla, które od tego roku dysponują własną dywizją silnikową Powertrains.

Powinniśmy otrzymać oficjalne potwierdzenie podczas domowego wyścigu Red Bulla w Spielbergu zaplanowanego na 10 lipca - podaje Roger Benoit.

Inna marka Grupy Volkswagen - Audi, ma pracować nad utworzeniem fabrycznego zespołu na bazie jednej z aktualnie konkurujących ekip. Pierwotnie producent z Ingolstadt był łączony z McLarenem oraz Astonem Martinem, natomiast teraz uważa się, iż jego koncentracja ma spoczywać na przejęciu Sauber Motorsport.

Nie rozumiem dlaczego Sauber oraz Audi ukrywają swoją współpracę. Audi już jakiś czas temu zabezpieczyło 25 procent udziałów w zespole. Wkrótce kolejne 50 procent ma znaleźć się w ich rękach. Mówimy o naprawdę dużych pieniądzach - dodał dziennikarz Blicka.

Frederic Vasseur, który stoi na czele Alfy Romeo obsługiwanej przez Saubera, zapytany w Kanadzie o plotki związane z Audi, odparł: Jeśli chodzi o moje zdanie, to Williams jest faworytem do tej współpracy. Mają bardzo dobre relacje z Niemcami oraz Grupą Volkswagena.