Pourchaire zwycięzcą głównego wyścigu F2 na Węgrzech

Francuz zmniejsza dystans dzielący go w mistrzostwach od prowadzącego Drugovicha.
31.07.2213:38
Maciej Wróbel
668wyświetlenia
Embed from Getty Images

Theo Pourchaire nie składa broni w walce o tytuł mistrzowski w Formule 2 - Francuz odniósł przekonujące zwycięstwo w głównym wyścigu na torze Hungaroring. Podium uzupełnili Enzo Fittipaldi i Ayumu Iwasa, podczas gdy prowadzący w klasyfikacji Felipe Drugovich finiszował dopiero na 9. pozycji.

Kluczem do zwycięstwa kierowcy ART był przede wszystkim świetny start - ruszający z czwartego pola Pourchaire zdołał w pierwszych kilku zakrętach uporać się z Iwasą i Fittipaldim i znajdował się na drugim miejscu, za Marcusem Armstrongiem. Nieudany postój w boksach pozbawił jednak tego ostatniego szans na walkę o wygraną i w ten sposób Pourchaire niezagrożony pojechał po trzecie w tym sezonie zwycięstwo.

Enzo Fittipaldi zdołał pod koniec zbliżyć się do Pourchaire'a na niespełna półtorej sekundy, lecz nie był w stanie wyprowadzić skutecznego ataku na juniora Saubera. Nieco ponad dwie sekundy do Fittipaldiego na mecie stracił zdobywca pole position - Ayumu Iwasa. Inny z pretendentów do tytułu - Logan Sargeant - zaliczył nieudany start tracąc aż sześć pozycji. Alternatywna strategia pozwoliła ostatecznie Amerykaninowi na wywalczenie dziesiątej pozycji, zaledwie 0,6 sekundy za Drugovichem.

Drugovich był pierwszym zawodnikiem zjeżdżającym po świeży komplet ogumienia, wkrótce za nim uczynił to również Daruvala. Taktyka ta nie odniosła wymarzonego skutku w przypadku obu tych kierowców. Drugovich, który na początkowych kółkach rywalizował z Iwasą o trzecie miejsce, zaczął w drugiej połowie rywalizacji tracić tempo i kolejne pozycje na rzecz takich kierowców jak Lawson, Vips, Vesti, czy Verschoor. Daruvala ukończył natomiast dzisiejszy wyścig poza punktami, na 11. pozycji.

Tuż za podium finiszował natomiast Frederik Vesti. Duńczyk zdołał utrzymać się w czołówce mimo kary doliczenia pięciu sekund, którą odbył podczas jedynego postoju w boksach. Piąte miejsce wywalczył Vips, natomiast ostatnie punktowane pozycje zajęli Armstrong, Lawson, Verschoor, Drugovich i Sargeant. Jedynym kierowcą, który nie ukończył dzisiejszych zmagań był Jack Doohan. Zwycięzca wczorajszego sprintu z powodu usterki mechanicznej wycofał się z wyścigu już po dwóch okrążeniach.

Dzięki wygranej na Węgrzech Theo Pourchaire zbliża się do prowadzącego Drugovicha na 21 punktów, jednocześnie oddalając się od trzeciego w tabeli Logana Sargeanta na aż 40 oczek. Na czwarte miejsce ze stratą 19 punktów do Amerykanina awansuje Enzo Fittipaldi. Czołową piątkę uzupełnia Jehan Daruvala, natomiast w minimalnych odstępach za Hindusem plasują się Iwasa, Vesti, Lawson, Doohan i Vips. Ten ostatni traci do piątego miejsca jedynie dziewięć punktów.