Aston Martin podpisał wieloletnią umowę z Fernando Alonso

Od sezonu 2023 dwukrotny mistrz świata zajmie miejsce zwolnione przez Vettela.
01.08.2210:05
Nataniel Piórkowski
6616wyświetlenia


Aston Martin ogłosił podpisanie wieloletniej umowy z Fernando Alonso. Porozumienie wejdzie w życie przed sezonem 2023.

Alonso zastąpi w teamie z Silverstone Sebastiana Vettela, który zdecydował się na zakończenie kariery w Formule 1 po tegorocznym Grand Prix Abu Zabi.

W komunikacie AMR podkreślił, że cała firma jest bardzo podekscytowana pozyskaniem Alonso, który wnosi niesamowite doświadczenie oraz wspaniałe tempo oraz zdolności wyścigowe.

Dodano także, iż podpisane umowy z Hiszpanem jest wyraźnym potwierdzeniem zamiarów firmy, która zobowiązała się do zbudowania zwycięskiego teamu F1.

Team Astona Martina wykorzystuje energię i zaangażowanie, dążąc do zwycięstwa i dlatego jest jednym z najbardziej ekscytujących projektów w Formule 1. Znam Lawrence'a i Lance'a od wielu lat i wiem, że nie brak im ambicji i pasji, aby odnieść sukces w tym sporcie - powiedział Alonso.

Z zaciekawieniem obserwowałem, jak zespół systematycznie ściąga na swój pokład wspaniałych specjalistów ze zwycięską historią i ujrzałem olbrzymie zaangażowanie w powstanie nowych obiektów oraz zasobów w bazie w Silverstone.

Obecnie nikt w Formule 1 nie ma większej wizji i nie wykazuje absolutnego zaangażowania w walkę o zwycięstwa. To dla mnie bardzo ekscytująca szansa, gdyż wciąż jestem spragniony tego, aby walczyć o miejsca w ścisłej czołówce. Chcę być częścią organizacji, która jest oparta na wizji nauki, rozwoju i odnoszenia sukcesów - kontynuował zawodnik z Oviedo.

Wszyscy wiemy, że jest jeszcze wiele do zrobienia, aby awansować do grona najszybszych ekip. Musimy wykorzystać całą naszą energię, aby współpracować w celu poprawy osiągów.

Pasja i chęć zaprezentowania topowej formy, przekonują mnie do utrzymywania wysokiego entuzjazmu i zachęcają mnie do dalszego zaangażowania w ten sport. Zamierzam odnieść tu kolejne zwycięstwa i dlatego muszę wykorzystywać szanse, które w mojej opinii są dla mnie odpowiednie.

Prezes Astona Martina - Lawrence Stroll, przekonuje: Znam i podziwiam Fernando od wielu lat. Zawsze było dla mnie jasne, że jest absolutnie zaangażowany w walkę o zwycięstwo - równie mocno, jak ja. Postanowiłem zgromadzić w naszym teamie najlepszych ludzi oraz rozwinąć odpowiednie zasoby oraz organizację, aby odnieść sukces w tym niezwykle konkurencyjnym sporcie. Plany te nabierają już kształtu w Silverstone.

Zaproszenie Fernando do udziału w projekcie budowy zwycięskiego zespołu, wydawało się więc zupełnie naturalnym posunięciem. W ostatnich rozmowach bardzo szybko ustaliliśmy wspólnie, iż podzielamy te same ambicje i wartości. Potwierdzenie chęci nawiązania współpracy było czymś prostym i logicznym - zaakcentował kanadyjski biznesmen.

Partnerem Hiszpana będzie aktualny kierowca Astona Martina - Lance Stroll.