AutoHebdo: Ricciardo może wrócić do Alpine od sezonu 2023

Pojawiły się informacje, jakoby Oscar Piastri zawarł już porozumienie z McLarenem.
02.08.2212:31
Mateusz Szymkiewicz
919wyświetlenia
Embed from Getty Images

AutoHebdo informuje, że Daniel Ricciardo może wrócić do Alpine od sezonu 2023.

W poniedziałek po Grand Prix Węgier ekipa Astona Martina sensacyjnie poinformowała o zakontraktowaniu Fernando Alonso, który uzupełni w przyszłym roku wakat po Sebastianie Vettelu. Decyzja Hiszpana miała być sporym zaskoczeniem dla Alpine, które zwlekało z rozmowami, choć było gotowe do dalszej współpracy.

Oczywistym kandydatem do zastąpienia Hiszpana w stajni z Enstone jest aktualny trzeci kierowca oraz zeszłoroczny mistrz Formuły 2 - Oscar Piastri. Mimo to według AutoHebdo, Australijczyk mógł porozumieć się z McLarenem, gdzie od kilku miesięcy jest kwestionowana przyszłość jego rodaka Daniela Ricciardo. 21-latek w kontrakcie z Alpine ma posiadać zapis, który po 31 lipca daje mu wolną rękę w poszukiwaniu posady w Formule 1.

Zdaniem francuskiej publikacji, w tej sytuacji najlepszą opcją Alpine na sezon 2023 pozostanie Daniel Ricciardo, z którym rozważane jest podjęcie rozmów. Ośmiokrotny zwycięzca Grand Prix reprezentował barwy stajni z Enstone w latach 2019-2020, gdy ta konkurowała w Formule 1 jeszcze pod nazwą Renault.