Gasly dementuje informacje o rozmowach kontraktowych z Alpine

26-latek został przyłapany w Belgii na dyskusji o "finalizacji szczegółów umowy".
02.09.2209:43
Mateusz Szymkiewicz
440wyświetlenia
Embed from Getty Images

Pierre Gasly dementuje informacje, jakoby prowadził rozmowy kontraktowe z Alpine przed sezonem 2023.

Francuz mimo ważnego porozumienia z AlphaTauri stał się jedną z kluczowych postaci tegorocznego rynku transferowego. Wszystko wskazuje na to, iż z wakatem pozostanie zespół Alpine, tracąc Fernando Alonso na rzecz Astona oraz Oscara Piastriego na rzecz McLarena.

Faworytem stajni z Enstone do posady u boku Estebana Ocona miał zostać Gasly. 26-latek przed wyścigiem na Spa-Francorchamps został przyłapany na rozmowie z Charlesem Leclerkiem oraz George'em Russellem, w której stwierdził, że jego ludzie pracują nad finalizacją szczegółów umowy.

Gasly zapytany na Zandvoort, czy jego słowa dotyczyły potencjalnych rozmów z Alpine, odpowiedział: Gdybyście tylko wiedzieli o czym rozmawialiśmy, to wybuchlibyście śmiechem. Mogę wam zagwarantować, że to nie miało nic wspólnego z Formułą 1. Moje zaangażowanie w AlphaTauri pozostaje bez zmian.

Aktualny kierowca Alpine - Esteban Ocon, ma być zwolennikiem transferu Micka Schumachera z Haasa. Mimo to Niemiec ma być jedną z opcji AlphaTauri, gdyby zespół opuścił Gasly. Dlaczego AlphaTauri miałoby sięgać po Schumachera? Mają własny program rozwojowy. Dla mnie ten ruch nie miałby żadnego sensu - uważa Marc Surer, były kierowca Formuły 1.

Niemiec rzekomo będący o krok od opuszczenia Akademii Ferrari, zapytany na Zandvoort o swoją sytuację, powiedział: To wszystko dotyczy kwestii kontraktowych, których nie zamierzam poruszać. Z kolei szef Haasa - Gunther Steiner, zapytany o przyszłość Schumachera w Haasie, odpowiedział: Monitorujemy sytuację Micka i zobaczymy co się wydarzy.