Audi zapewni Schumacherowi wyścigowy fotel w Sauberze?

Możliwe, że Niemiec będzie zmuszony do rocznej przerwy od startów w F1.
08.09.2214:49
Nataniel Piórkowski
968wyświetlenia


Sauber może uratować karierę Micka Schumachera w Formule 1. Niewykluczone jednak, iż Niemiec będzie zmuszony spędzić przyszły sezon poza wyścigowym kokpitem.

Wiele publikacji łączy Schumachera ze stajnią z Hinwil, która od 2026 roku ma rywalizować w Formule 1 jako fabryczny team Audi. Według f1-inisder.com możliwe jest, że umowa pomiędzy Sauberem a koncernem z Ingolstadt zostanie ogłoszona przed GP Singapuru.

W artykule portalu możemy przeczytać, że Audi chciałoby mieć w swoim składzie niemieckiego kierowcę. Wiele wskazuje jednak, iż firma będzie musiała poczekać na wygaśnięcie umów z Valtterim Bottasem i Guanyu Zhou.

O ile dalsza współpraca Bottasa ze szwajcarską stajnią nie jest poddawana w wątpliwość o tyle Zhou cały czas oczekuje na potwierdzenie aktywacji opcji rocznego przedłużenia kontraktu.

Jak wiadomo nie podjęliśmy jeszcze decyzji w sprawie zespołu, tak więc naturalnie nie ma żadnych ustaleń w sprawie zawodników. Mamy nadzieję, iż uda nam się pozyskać niemieckiego kierowcę a w kalendarzu znajdzie się wyścig w Niemczech. To wszystko co mogę powiedzieć - powiedział prezes Audi, Markus Duesmann.

Jeśli Alfa zdecyduje się na utrzymanie obecnego składu kierowców, Schumacher może dołączyć do Daniela Ricciardo na ławce rezerwowych, oczekujących na powrót do ścigania.

O Schumacherze słowach wypowiada się szef działu sportów motorowych Mercedesa - Toto Wolff. Mick to wspaniała postać. Jest szybki i utalentowany. Potrzebuje tylko trochę więcej czasu.

Jeśli byłoby u nas dostępne miejsce, to chcielibyśmy przyciągnąć do siebie jednego z najlepszych kierowców. Mick z całą pewnością znalazłby się na naszym radarze. W tej chwili jednak oba wyścigowe fotele w Mercedesie są zajęte.