Motorsport-Total: De Vries odbył spotkanie z Helmutem Marko

Wiele wskazuje, że to Holender jest nową opcją AlphaTauri spoza programu.
16.09.2219:49
Mateusz Szymkiewicz
1956wyświetlenia
Embed from Getty Images

Motorsport-Total informuje, że Nyck de Vries ma za sobą osobiste spotkanie z Helmutem Marko. Konsultant Red Bulla poszukuje nowego kierowcy dla AlphaTauri.

79-latek potwierdził już, że pomysł zatrudnienia Coltona Herty na sezon 2023 upadł przez brak superlicencji dla Amerykanina. Zawodnikowi brakuje ośmiu punktów do uprawnień i FIA nie wyraziła zgody na to, by 22-latek warunkowo dołączył do stawki Formuły 1.

Według piątkowych ustaleń Motorsport-Total, AlphaTauri ma już gotową alternatywę, która także pochodzi spoza juniorskiego programu Red Bulla. Niemiecka publikacja informuje, że jest to Nyck de Vries, który widziany był w piątek w austriackim Grazu, gdzie mieści się biuro Helmuta Marko.

27-latek zadebiutował w Formule 1 podczas ostatniego wyścigu o Grand Prix Włoch, przejmując bolid Williamsa od Alexandra Albona, który został skierowany na operację wyrostka robaczkowego. De Vries ustawił się na starcie na ósmym polu, natomiast linię mety przekroczył jako dziewiąty zgarniając dwa punkty.

Występ Holendra odbił się szerokim echem w padoku i jego notowania miały drastycznie wzrosnąć w ekipie Williamsa. Z kolei Alpine poszukujące następcy Fernando Alonso miało zaprosić de Vriesa na prywatne testy pod koniec września, gdzie ma zostać udostępniony mu bolid A521.

Zrozumiałe, że powiązania de Vriesa z Mercedesem nie stanowią żadnej przeszkody i w AlphaTauri przejąłby kokpit Pierre'a Gasly. Francuz jest zdecydowany na przejście do Alpine, dysponując już gotowym porozumieniem z zespołem. Na obecnym etapie transfer jednokrotnego zwycięzcy Grand Prix utknął w martwym punkcie przez niepowodzenie związane z superlicencją dla Coltona Herty.