Finałowe rundy W Series zostały odwołane

Tym samym Jamie Chadwick została ogłoszona mistrzynią serii w sezonie 2022.
11.10.2210:12
Maciej Wróbel
2287wyświetlenia
Embed from Getty Images

Władze W Series oficjalnie ogłosiły, iż zaplanowane na koniec sezonu rundy w Austin i w Meksyku nie dojdą do skutku.

Potwierdziły się tym samym niedawne doniesienia mówiące o tym, że runda w Singapurze może okazać się ostatnią dla zawodniczek W Series w sezonie 2022. Według informacji, do jakich dotarł The Telegraph, długi W Series wynosiły pod koniec września ponad osiem milionów dolarów.

Teraz szefowa W Series, Catherine Bond Muir, potwierdziła, że wyścig w Austin oraz dwa wyścigi w Meksyku nie odbędą się z przyczyn finansowych, a Jamie Chadwick została mistrzynią serii w sezonie 2022. Zgodnie z naszymi przepisami, aby mistrzostwa były ważne, potrzeba sześciu wyścigów. Odbyło się siedem, więc tak, Jamie jest teraz de facto mistrzynią - powiedziała Bond Muir.

Otrzymywaliśmy oferty od wielu osób, ale problem polega na tym, że nie zbiera się pieniędzy przez potrząsanie drzewkiem. Jestem jednak absolutnie przekonana, że W Series ciągle będzie z nami w przyszłym roku. Na pewno znów będziemy się ścigać i mam nadzieję, że uda się to zrobić także w Stanach Zjednoczonych - dodała szefowa serii.

Tytuł zdobyty przez Chadwick w tym sezonie jest już jej trzecim w karierze. 24-letnia Brytyjka w roku 2022 zdominowała mistrzostwa, wygrywając pięć z siedmiu rozegranych wyścigów i zakończyła sezon z przewagą 50 punktów nad drugą Beitske Visser. Najniższy stopień podium wywalczyła inna Brytyjka - Alice Powell.