Haas ogłosił pozyskanie sponsora tytularnego

Od 2023 zostanie nim amerykańska firma MoneyGram, świadcząca usługi finansowe.
20.10.2215:46
Nataniel Piórkowski
3179wyświetlenia


Haas poinformował o pozyskaniu partnera tytularnego, którym od sezonu 2023 zostanie firma MoneyGram International.

Na mocy wieloletniego porozumienia, zespół z Kannapolis będzie rywalizował w Formule 1 pod nazwą MoneyGram Haas F1 Team.

MoneyGram jest amerykańską firmą świadczącą usługi w zakresie przekazów pieniężnych. Współpraca e spółką wpłynie na przyszłoroczne malowanie bolidów Haasa, które zostanie zaprezentowane przed zimowymi testami.

Właściciel ekipy - Gene Haas, powiedział: Cieszymy się mogąc powitać tak niesamowitą markę, jak MoneyGram, jako naszego nowego sponsora tytularnego.

Od czasu debiutu w F1 w 2016 roku, Haas zbudował reputację silnej, sprawnej i odpornej organizacji. MoneyGram słynie z podobnych cech w świecie usług finansowych. Jesteśmy gotowi, aby współpracować nad maksymalizacją rezultatów, tak na torze, jak i poza nim.

Nasi fani wymagają od nas szybkości - dostarczamy jak tak samo, jak MoneyGram we współpracy ze swoimi klientami - dodał szef teamu, Guenther Steiner.

To pragnienie innowacji przyciągnęło nas do współpracy z MoneyGram i jesteśmy przekonani, że będziemy nadal się rozwijać i wykorzystywać nasz pełen potencjał - dodał.

Ogłoszenie pozyskania nowego sponsora tytularnego pomoże w ustabilizowaniu finansowej przyszłości zespołu, który na początku roku zerwał współpracę z Uralkali w związku z agresją Rosji na Ukrainę.

Alex Holmes - prezes i dyrektor generalny MoneyGram, wierzy, że Formuła 1 jest idealną platformą do promocji firmy. MoneyGram to inna firma, niż jeszcze pięć lat temu.

Dzięki rozwojowi cyfrowego biznesu oraz silnej kulturze innowacji, z której słyną fintechy, staliśmy się światowym liderem w ewolucji płatności międzynarodowych. I nie skłamię jeśli powiem, że to dopiero początek.

Będziemy nadal rzucać sobie wyzwania, aby sprostać stale zmieniającym się potrzebom naszych klientów. Chcemy, aby świat o tym wiedział. Dlatego właśnie debiutujemy w F1 z zespołem Gene'a.