LGdS: Berger może dołączyć do Audi jako konsultant

63-latek wkrótce ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego serii DTM.
21.12.2217:12
Mateusz Szymkiewicz
610wyświetlenia
Embed from Getty Images

La Gazzetta dello Sport informuje, że Audi rozważa zatrudnienie Gerharda Bergera w roli konsultanta zespołu F1.

Niemiecki producent dołączy do stawki od sezonu 2026, produkując własny układ napędowy oraz tworząc ekipę na bazie Saubera. W roli dyrektora wykonawczego został już zatrudniony dotychczasowy szef McLarena - Andreas Seidl, natomiast pozostałe kluczowe stanowiska mają być obsadzone w najbliższym czasie.

Według ustaleń La Gazzetta dello Sport, Audi rozważa zatrudnienie Gerharda Bergera w roli konsultanta. Funkcja Austriaka miałaby polegać na pośrednictwie między zespołem Formuły 1 a zarządem koncernu w Ingolstadt, podobnie jak wyglądało to w przypadku Nikiego Laudy w Mercedesie.

Berger, który jest byłym kierowcą F1, w przeszłości uczestniczył w projekcie Williams-BMW, a także pełnił funkcję udziałowca Scuderii Toro Rosso. Ostatnie lata Austriak spędził jako dyrektor generalny DTM, jednakże przed startem sezonu 2023 ustąpi ze stanowiska w związku ze zmianą promotora mistrzostw na ADAC. Z kolei w poprzednich tygodniach 63-latek był łączony z wakatem na stanowisku szefa Ferrari.

Austriak posiada odpowiednie umiejętności do zarządzania, a także dysponuje odpowiednią charyzmą do walki o mistrzowskie tytuły. Założenie jest takie, by został super-konsultantem na wzór Laudy w Mercedesie - podaje Andrea Fani, korespondent La Gazzetta dello Sport.