Red Bull przedstawił malowanie bolidu RB19

Team z Milton Keynes nie zdecydował się na odświeżenie barw.
03.02.2316:14
Nataniel Piórkowski
4122wyświetlenia


Red Bull przedstawił malowanie, z którym przystąpi do rywalizacji w Formule 1 w sezonie 2023.

Kilka dni temu zespół zasugerował możliwość wprowadzenia zmian w dobrze znanym schemacie kolorystycznym, umieszczając na portalach społecznościowych krótkie nagranie opatrzone słowami "Blank Canvas" - czyste płótno.

Widać było na nim pokazowy model w białych barwach z umieszczonymi na nosie i osłonie silnika czarnymi logotypami Red Bulla. Okazało się, że jest to element akcji marketingowej, połączonej z licytacją konstrukcji na cele charytatywne fundacji Wings For Life.

W piątek ekipa zaprezentowała ostateczne barwy na nadchodzącą kampanię. Nie różnią się one w żadnym zauważalnym stopniu względem dotychczasowego schematu, w którym dominuje ciemnogranatowy, matowy odcień.

Na poszyciu nadal można ujrzeć logotypy Hondy, która pozostanie partnerem silnikowym Red Bulla do końca obecnego cyklu regulacji, a więc do 2025 roku.

Podobnie, jak miało to miejsce w poprzednim sezonie, Red Bull nie zdecydował się na ujawnienie rzeczywistej konstrukcji. Ta po raz pierwszy wyjedzie na tor podczas testów w Barcelonie, które odbędą się za trzy tygodnie.

Wiele wskazuje na to, że jeśli team postanowi wcześniej zorganizować shakedown, odbędzie się on bez udziału dziennikarzy i publiczności, wzorem 2022 roku.