Stroll nie przystąpi do zimowych testów w Bahrajnie

Kanadyjczyk ucierpiał w incydencie na rowerze i może pominąć pierwszą eliminację sezonu.
20.02.2317:48
Mateusz Szymkiewicz
2308wyświetlenia
Embed from Getty Images

Aston Martin poinformował, że Lance Stroll nie przystąpi do zimowych testów w Bahrajnie, które zaplanowano w dniach 23-25 lutego.

24-latek miał incydent na rowerze podczas obozu przygotowawczego w Hiszpanii. Doznane urazy wykluczają udział kierowcy w najbliższych aktywnościach za kierownicą bolidu AMR23. W kontekście startu Strolla w pierwszej eliminacji sezonu na torze Sakhir, zespół ma w odpowiednim czasie opublikować kolejne oświadczenie.

Podczas przedsezonowych treningów na rowerze w Hiszpanii, Lance Stroll uległ drobnemu wypadkowi i odniósł kontuzje, które spowodują, że nie weźmie udziału w przedsezonowych testach w Bahrajnie - informuje Aston Martin. Spodziewamy się jednak szybkiego powrotu do zdrowia Lance'a, a także podjęcia obowiązków kierowcy wyścigowego. Jego postępy będą oceniane codziennie, a finalny komunikat zespołu zostanie opublikowany przed Grand Prix Bahrajnu.

Miałem niefortunny wypadek podczas treningu na rowerze w ramach przygotowań do sezonu - dodał Lance Stroll. Jestem zdeterminowany, by wrócić do samochodu. Czuję ekscytację związaną z nowym sezonem. Chcę jak najszybciej odbić się od tej niefortunnej sytuacji.

Póki co nie jest znana obsada kokpitu bolidu Astona Martina na najbliższą sesję testową. Kierowcami rezerwowymi stajni z Silverstone są Stoffel Vandoorne oraz Felipe Drugovich i pierwszy z nich w najbliższy weekend przystąpi do wyścigu Formuły E w Kapsztadzie.