Ocon nie zamierza odnosić się do krytyki Laurenta Rossiego

Kierowca Alpine przyznaje jednak, że zespół musi poprawić się w każdym obszarze.
26.05.2311:17
Mateusz Szymkiewicz
709wyświetlenia
Embed from Getty Images

Esteban Ocon postanowił nie odnosić się bezpośrednio do krytyki Laurenta Rossiego z weekendu w Miami.

Prezes Alpine w rozmowie z Canal+ wyraził swoje rozgoryczenie nieudanym startem tegorocznego sezonu, twierdząc, że zespół momentami prezentuje amatorski poziom. Według doniesień z padoku, coraz mniej stabilną pozycją w stajni z Enstone cieszy się szef - Otmar Szafnauer.

Kierowca Alpine - Esteban Ocon, poproszony o swój komentarz do wypowiedzi Rossiego, odparł: Skupiam się w stu procentach na swojej pracy. Wydaje mi się, że musimy się poprawić pod każdym względem. Tu nie chodzi tylko o sam bolid, tylko wszystkie aspekty, które determinują osiągi pakietu. Musimy pracować razem, ponieważ Aston Martin jest dowodem na to, że jako zespół środka stawki możesz postawić wielki krok naprzód. Udowodnili, że da się. Mam do nich wielki szacunek, ponieważ są przykładem dla reszty stawki.

Partner Francuza - Pierre Gasly, uważa z kolei, że słowa Laurenta Rossiego miały pobudzić Alpine do jeszcze cięższej pracy. Nie nazwałbym tego krytyką, tylko chęcią wzniesienia się na wyższy poziom. Każdy pracuje najlepiej jak potrafi. Wierzę w ten zespół i dostrzegam postępy z ostatnich lat. Oczywiście, zaliczyliśmy słabszy start sezonu, ale musimy zacząć twardo stąpać po ziemi i poprawiać się z weekendu na weekend - dodał zwycięzca Grand Prix Włoch 2020.