Saward: Norris może dysponować wstępnym kontraktem z Ferrari

Z kolei Sainz ma prowadzić rozmowy z Sauberem na temat dołączenia od 2025 roku.
13.07.2316:14
Mateusz Szymkiewicz
2132wyświetlenia
Embed from Getty Images

Dziennikarz Joe Saward informuje, że Lando Norris może dysponować wstępnym porozumieniem z Ferrari przed sezonem 2025.

Brytyjczyk od debiutu w 2019 roku reprezentuje barwy McLarena i jego kontrakt z zespołem obowiązuje do końca obowiązywania aktualnego zestawu przepisów technicznych. Mimo to w ostatnim czasie coraz głośniej mówi się o przenosinach Norrisa.

Podczas weekendu na Silverstone szef Red Bulla zorganizował przyjęcie w swoim domu, na którym był obecny menedżer kierowcy. Z kolei teraz dziennikarz Joe Saward sugeruje, iż Lando Norris może dysponować wstępnym porozumieniem z Ferrari na starty od 2025 roku.

Po zmianie na stanowisku szefa Scuderii niejasne pozostają losy aktualnego duetu - Charlesa Leclerca oraz Carlosa Sainza. Kontrakty Monakijczyka i Hiszpana wygasają z końcem 2024 roku i wciąż nie podjęto rozmów w sprawie dalszej współpracy.

Leclerc ma rozważać odejście z Ferrari na rzecz Mercedesa, natomiast według Sawarda, Sainz jest już w trakcie rozmów z Sauberem na temat kontraktu od 2025 roku. Stajnia z Hinwil docelowo zostanie przekształcona w Audi, które przygotuje jednostkę napędową na sezon 2026. Aktualnie barwy koncernu z Ingolstadt w Rajdzie Dakar reprezentuje ojciec Hiszpana - Carlos Sainz Senior.