Jota Porsche potwierdza rozmowy z Vettelem ws. startu w Le Mans

Pojawiają się informacje, że zespół negocjuje również z Kubicą, Buttonem i Raikkonenem.
27.09.2309:28
Mateusz Szymkiewicz
962wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Jota Porsche - Sam Hignett, potwierdza, że jest w trakcie rozmów z Sebastianem Vettelem dotyczących startu w przyszłorocznej edycji wyścigu Le Mans.

Brytyjski zespół od sezonu 2024 będzie odpowiedzialny za obsługę programu Porsche w ramach przepisów o Hipersamochodach. Według spekulacji z ostatnich tygodni, jednym z kierowców prototypu w kolejnej edycji Le Mans ma być czterokrotny mistrz świata Formuły 1 - Sebastian Vettel.

Szef Joty potwierdził, że rzeczywiście prowadzone są rozmowy z Niemcem, który od momentu wycofania się z torów Grand Prix w 2022 roku pozostaje poza wyścigami. Dyskutujemy z Sebem, ale póki co nie doszło do żadnych ustaleń. Nie podpisaliśmy żadnej umowy i z pewnością nie testował żadnego z naszych samochodów. Zrównoważony rozwój jest bardzo istotny dla naszego zespołu. Nasz budynek na czas wyścigu Le Mans jest zasilany energią pozyskaną z paneli fotowoltaicznych. Wiemy jak bardzo istotne jest to dla Sebastiana - powiedział Sam Hignett.

Autosport informuje, że Jota Porsche jest w trakcie rozmów również z Jensonem Buttonem oraz Robertem Kubicą. Informacje o Polaku potwierdza także niemieckie RTL, dodając, iż zespół próbuje nakłonić do startu w Le Mans kolejnego mistrza świata Formuły 1 - Kimiego Raikkonena.