Tost: Hadjar wkrótce trafi do Formuły 1

Austriak jest zadowolony z występu juniora w piątkowym treningu.
28.10.2315:19
Maciej Wróbel
500wyświetlenia
Embed from Getty Images

Franz Tost pochwalił Isacka Hadjara za jego pierwszy występ w oficjalnej sesji wchodzącej w skład weekendu Grand Prix i przepowiedział mu rychły awans do Formuły 1.

Isack Hadjar zaliczył w piątek swój pierwszy występ podczas piątkowego treningu F1 za kierownicą bolidu AlphaTauri, zastępując Yukiego Tsunodę. Wcześniej Red Bull potwierdził również występ młodego Francuza, do którego dojdzie przed listopadowym finałem sezonu w Abu Zabi.

Hadjar, który w piątkowej sesji w Meksyku ustanowił siedemnasty czas, został po zakończeniu zajęć publicznie pochwalony przez ustępującego szefa zespołu, Franza Tosta. Muszę przyznać, że wykonał dobrą robotę. Wszystkim nam bardzo zaimponował - stwierdził Austriak.

Korzystał z trzech różnych typów opon - prototypowych, pośrednich i miękkich. Na wszystkich trzech wykonał naprawdę dobrą robotę. Jego informacje zwrotne także były całkiem dobre, ponieważ po porównaniu ich z danymi widać było bardzo wysoką korelację.

Naprawdę jesteśmy pod wrażeniem i uważamy, że wkrótce znajdzie się on w Formule 1 - dodał Tost.

Hadjar obecnie zalicza dość przeciętny debiutancki rok w Formule 2, w którym na jedną rundę przed końcem sezonu zajmuje 14. pozycję z 47 punktami na koncie. Najlepszym wynikiem 19-latka w tegorocznej kampanii było trzecie miejsce wywalczone w sprincie na Red Bull Ringu. Francuz ogłoszony został również zwycięzcą sprintu w Zandvoort, lecz wyścig ten z powodu ulewy został odwołany po zaledwie jednym okrążeniu.