Marki Stake i Kick będą naprzemiennie promowane na bolidach Saubera

Ma to związek z restrykcjami dotyczącymi reklamy hazardu.
05.01.2411:40
Nataniel Piórkowski
906wyświetlenia
Embed from Getty Images

Team Saubera będzie zmieniał nazwę w trakcie sezonu, żonglując wariantami Stake oraz Kick ze względu na uwarunkowania komercyjne i prawne.

1 stycznia zespół oficjalnie ogłosił, że w sezonach 2024 oraz 2025 będzie znany jako Stake F1 Team. Z kolei Kick otrzyma prawa do nazwy podwozia.

Stake jest firmą działającą w branży hazardowej i nie może reklamować swoich usług na niektórych rynkach. Przepisy w tej sprawie funkcjonują w takich krajach mających miejsce w kalendarzu F1, jak Australia, Hiszpania, Belgia czy Katar.

W 2023 roku logotypy Stake nie widniały na bolidach podczas weekendów w tych czterech krajach. W 2024 w gronie tym znajdą się ponadto Chiny, gdzie także zakazane jest promowanie gier losowych.

W oświadczeniu przesłanym Blackbook Motorsport, Stake potwierdza: Zespół będzie na zmianę promował marki Stake oraz Kick, zgodnie z decyzjami marketingowymi oraz innymi czynnikami, takimi jak określone akcje zaplanowane w krajach docelowych, podobnie jak miało to miejsce w ubiegłym roku.

Po zakończeniu dwuletniego okresu przejściowego, w 2026 roku Sauber stanie się fabrycznym teamem Audi. Niemiecki producent obejmie większościowy pakiet udziałów w szwajcarskiej ekipie i będzie dysponował pełną kontrolą nad decyzjami o charakterze sportowym i komercyjnym.