Źródło BBC: W FIA panuje totalny bałagan

W ostatnim czasie odejście z Federacji ogłosili Steve Nielsen oraz Tim Goss.
08.01.2417:20
Nataniel Piórkowski
1500wyświetlenia
Embed from Getty Images

W FIA ma panować totalny bałagan po odejściu dyrektora sportowego - Steve'a Nielsena oraz dyrektora technicznego do spraw bolidów jednomiejscowych - Tima Gossa - twierdzi źródło BBC.

W ostatnim czasie, oprócz dwóch cenionych inżynierów, z pracy dla Federacji postanowiła także zrezygnować przewodnicząca komisji do spraw kobiet - Deborah Mayer.

Pragnący zachować anonimowość rozmówca BBC, przedstawiony jako jedna z wyższych rangą osobistości sportu, stwierdził, że w FIA panuje totalny bałagan.

W artykule możemy przeczytać: Nielsen - niezwykle poważana postać w Formule 1, z 30-letnim doświadczeniem w zarządzaniu sprawami sportowymi - odszedł, ponieważ w jego opinii FIA nie była skłonna wprowadzić zmian, które według niego były konieczne, aby działania związane z kontrolą wyścigów wpisywały się w założone cele.

Źródła bliskie FIA przekazały BBC, że Goss odczuwał podobą frustrację w związku z wewnętrznymi działaniami FIA a także niezadowolenie z procesu tworzenia nowych przepisów technicznych, które zostaną wprowadzone w F1 w 2026 roku.

Według ustaleń brytyjskiego nadawcy można oczekiwać, iż rozczarowany funkcjonowaniem organu zarządzającego Goss, dołączy niedługo do jednego z zespołów Formuły 1.

Wiadomo, że miejsce Nielsena zajmie Tim Maylon, pełniący od 2021 roku funkcję dyrektora FIA do spraw bezpieczeństwa. Kanadyjczyk był w przeszłości związany z zespołami Red Bulla i Saubera a przez pewien czas współpracował także z ekipą BMW w serii DTM.

Kwestia wakatów na stanowiskach dyrektora technicznego do spraw bolidów jednomiejscowych oraz przewodniczącej komisji FIA do spraw kobiet nie została jeszcze wyjaśniona.