Famin: Renault pozostaje gotowe na wznowienie rozmów z Andrettim

Amerykański zespół dysponował wstępnym porozumieniem na dostawy silników.
19.01.2409:45
Mateusz Szymkiewicz
671wyświetlenia
Embed from Getty Images

Bruno Famin deklaruje, że Renault jest gotowe do wznowienia rozmów z Andrettim w sprawie dostaw silników.

Amerykańskie zgłoszenie otrzymało od FIA prawo startów w Formule 1 od sezonu 2025, jednakże proces utknął w martwym punkcie przez brak porozumienia z Liberty Media. Właściciel praw komercyjnych nie jest zainteresowany rozszerzaniem stawki powyżej dziesięciu zespołów, natomiast Andretti chcąc zwiększyć atrakcyjność swojego projektu pozyskał wsparcie Cadillaca, który zadeklarował budowę własnego silnika na 2028 rok.

Do tego czasu ekipa Michaela Andrettiego miałaby korzystać z klienckich jednostek aktualnie zaangażowanych producentów. Do niedawna zespół dysponował wstępnym porozumieniem z Renault, jednakże przez brak porozumienia z władzami F1, określone w nim daty nie zostały dotrzymane i całość wygasła.

Tymczasowy szef Alpine - Bruno Famin, deklaruje, iż Andretti dysponując pewnym miejscem w stawce może liczyć na wsparcie Renault. Porozmawiamy z Andrettim oraz General Motors, jeżeli ich projekt zostanie rozpoczęty. Będziemy szczęśliwi wznawiając dyskusje. W tym momencie wszystko jest w stanie zawieszenia, ponieważ całość zajmuje dłużej niż się spodziewaliśmy. Wcześniejsze porozumienie już wygasło. Mimo to tak jak mówiłem, będziemy szczęśliwi negocjując z Andrettim, by wypracować ostateczne rozwiązanie - powiedział Francuz dla Speed Week.