Zane Maloney kierowcą rezerwowym zespołu Kick Sauber

Zawodnik z Barbadosu będzie dzielił się obowiązkami z Theo Pourchaire'em.
31.01.2423:27
Maciej Wróbel
402wyświetlenia


Kick Sauber potwierdził angaż Zane'a Maloneya w roli kierowcy rezerwowego zespołu w sezonie 2024.

20-letni Barbadosyjczyk w tym sezonie przystąpi do swojego drugiego sezonu w Formule 2, gdzie kontynuować będzie współpracę z zespołem Rodin Motorsport, wcześniej znanym jako Rodin Carlin. Debiutancki rok na bezpośrednim zapleczu F1 Maloney zakończył na dziesiątej pozycji w klasyfikacji generalnej z czterema wizytami na podium na koncie.

Przed rozpoczęciem ubiegłorocznej kampanii Maloney został przedstawiony jako nowy junior Red Bulla, lecz, jak się okazuje, współpraca 20-latka z austriackim koncernem nie będzie kontynuowana w sezonie 2024. Zamiast tego, dołączył on oficjalnie do Sauber Academy, a także będzie pełnić rolę kierowcy rezerwowego zespołu F1 z Hinwil w nadchodzącym sezonie.

Jestem zaszczycony, mogąc dołączyć do Sauber Academy, a także objąć funkcję jednego z kierowców rezerwowych Stake F1 Team Kick Sauber - powiedział Barbadosyjczyk.

Nazwa Sauber rezonuje z Formułą 1, jako że jest częścią tego sportu od ponad trzydziestu lat, podczas których utorowała drogę do F1 wielu kierowcom, którzy osiągnęli sukcesy. Cieszę się, że mogę stać się częścią tej rodziny i nie mogę się doczekać rozpoczęcia współpracy w tym sezonie, w którym zbliżam się do osiągnięcia swojego celu, jakim jest zostanie kierowcą Formuły 1.

Dyrektor akademii Saubera, Beat Zehnder, dodał: Jesteśmy zachwyceni, mogąc powitać Zane'a jako nasz najnowszy nabytek Sauber Academy. Jego podróż przez serie juniorskie była jak dotąd wyjątkowa, a on, wraz ze swoim potencjałem i szybkością, z pewnością stanowi świetne uzupełnienie naszej utalentowanej grupy

Oprócz występów w Formule 2, gdzie będzie celował w powtórzenie sukcesu innego naszego kierowcy, Theo Pourchaire'a Będzie on również dzielił z nim rolę kierowcy rezerwowego Stake F1 Team Kick Sauber. W imieniu całego zespołu chciałbym go najserdeczniej powitać na pokładzie. Nie mogę doczekać się wspólnej pracy i osiągnięcia wielkich sukcesów

Bardzo prawdopodobne, że Maloney będzie pracował z zespołem F1 podczas weekendów kolidujących z wyścigami japońskiej Super Formuły, gdzie w sezonie 2024 będzie się ścigał Theo Pourchaire.