Andretti nie zgadza się ze stanowiskiem F1

Zespół wydał oświadczenie, w którym odniósł się do negatywnej decyzji właściciela sportu.
31.01.2422:21
Nataniel Piórkowski
1207wyświetlenia

Model bolidu Andretti w tunelu aerodynamicznym w Kolonii. Fot: Andretti Global

Konsorcjum Andretti Formula Racing wydało komunikat, w którym odniosło się do decyzji Formuły 1 w sprawie odrzucenia jego zgłoszenia do startów w serii Grand Prix.

Andretti ubiegał się o miejsce w stawce po pozytywnej weryfikacji przeprowadzonej przez FIA.

Ekipie nie udało się jednak zyskać akceptacji ze strony właściciela praw komercyjnych do sportu. W uzasadnieniu stwierdził on, iż amerykański team nie wniósłby żadnej wartości dodanej, gdyby pojawił się na polach startowych już w 2025 roku.

Po ponad czterech godzinach od opublikowania oświadczenia Formuły 1, komunikat prasowy wystosowali wspólnie zespół Andrettiego i Cadillac.

Ekipa Andretti Cadillac zapoznała się z informacjami udostępnionymi przez Formula One Management Limited i zdecydowanie nie zgadza się z ich treścią.

Andretti oraz Cadillac to dwie odnoszące sukcesy globalne organizacje działające w sportach motorowych, których wspólnym celem jest wprowadzenie do stawki F1 prawdziwego amerykańskiego zespołu fabrycznego, który byłby w stanie nawiązać rywalizację z najlepszymi na świecie.

Jesteśmy dumni ze znacznych postępów, jakich zdążyliśmy już dokonać w przygotowaniach wysoce konkurencyjnego bolidu a także jednostki napędowej, przy wsparciu doświadczonego zespołu. Nasza praca postępuje w szybkim tempie.

Ekipa Andretti Cadillac pragnie także podziękować fanom, którzy wyrazili swoje wsparcie.

W komunikacie stajnia nie zapowiedziała dalszych kroków. Nie odniosła się także do sugestii władz F1 o tym, że decyzja w sprawie pojawienia się w stawce jedenastego teamu mogłaby być inna, o ile ten dołączyłby do rywalizacji dopiero w 2028 roku wspólnie z partnerem silnikowym - General Motors.