Andrea de Zordo nowym dyrektorem technicznym Haasa

Włoch pełnił wcześniej w amerykańskiej stajni funkcję głównego projektanta.
02.02.2416:31
Nataniel Piórkowski
706wyświetlenia


Haas ogłosił powołanie Andrei De Zordo na stanowisko dyrektora technicznego.

W styczniu ze stajni z Kannapolis odszedł dotychczasowy dyrektor techniczny - Simone Resta. Zaledwie kilka godzin później ekipa ogłosiła rozstanie z wieloletnim szefem - Guentherem Steinerem.

Dymisje były związane z rozczarowującą formą zespołu, który zakończył ubiegłoroczne mistrzostwa na ostatnim, dziesiątym miejscu. Właściciel teamu - Gene Haas, nie ukrywał, że stagnacja w ogonie stawki wymagała od niego podjęcia radykalnych działań.

Nowym szefem ekipy został Ayao Komatsu. Przy okazji cyfrowej prezentacji modelu VF-24, zespół ogłosił nominację na stanowisko dyrektora technicznego.

Naszym nowym dyrektorem technicznym jest Andrea de Zordo. Wcześniej pracował dla nas jako główny projektant. Ma niesamowicie techniczny umysł - zakomunikował w piątek Komatsu.

Jego atutami są dobra komunikacja, zaangażowanie i umiejętność słuchania ludzi. Bardzo cieszę się z tego awansu. Prowadzimy już proces rekrutacji na stanowisko głównego projektanta. Moim zdaniem mamy mocnych kandydatów wewnątrz zespołu, więc to tutaj będziemy szukać następcy Andrei.

Kolejnym kluczowym stanowiskiem jest dyrektor do spraw osiągów. Wcześniej nie mieliśmy takiej funkcji, ale zdecydowaliśmy się ją stworzyć, powierzając tę rolę Damienowi Brayshawowi, który wcześniej szefował grupie do spraw osiągów bolidu.

Jego zadaniem będzie nadzorowanie i wyznaczanie kierunku poprawek, wspólnie z działem aerodynamiki i wszystkimi innymi departamentami, które analizując pracę bolidu w pełnej skali - mówimy tu o inżynierach na torze, grupie do spraw osiągów, grupie do spraw opon i tak dalej.


To kluczowe zmiany - zapraszamy wszystkich do zaangażowania się w ten proces, do rozmawiania. Wspólnie bierzemy odpowiedzialność za kierowanie tym statkiem.