Wolff: Verstappen ścigał się w innej galaktyce

Austriak przyznaje, że z takim tempem Red Bull może wygrać wszystkie wyścigi sezonu.
02.03.2419:09
Nataniel Piórkowski
1799wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Mercedesa - Toto Wolff, stwierdził, że podczas Grand Prix Bahrajnu Max Verstappen ścigał się w zupełnie innej galaktyce.

Trzykrotny mistrz świata bez przeszkód wygrał pierwszy wyścig sezonu, pokonując Sergio Pereza i Carlosa Sainza.

Mercedes, który po czwartkowych treningach miał nadzieję na konkurencyjny występ, musiał zadowolić się piątką lokatą George'a Russella i siódmą Lewisa Hamiltona.

Myślę, że Max nie był w innej lidze. Był w innej galaktyce. Jego występ był doprawdy niezwykły - powiedział Wolff po zakończeniu rywalizacji na torze Sakhir.

Wracając na ziemię, do całej reszty - widzieliśmy różnicę względem Ferrari i uważam, że grupa, w skład której wchodzą Ferrari, McLaren i Mercedes znajduje się na podobnym poziomie.

Jedyne co nam teraz pozostaje, to spojrzeć na siebie i uporać się z problemami. Jeśli tylko uda nam się lepiej zarządzać wyścigowym weekendem, to z całą pewnością będziemy w stanie ścigać się z naszymi rywalami, jak równy z równym.

W 2023 roku Red Bull wygrał wszystkie wyścigi oprócz GP Singapuru. Zapytany o to, czy w tym roku austriacki zespół może zaliczyć perfekcyjne mistrzostwa, Wolff odpowiedział: Niestety tak. Trzeba zaakceptować, że górują nad resztą stawki. Są bardzo mocni.