Autosport: Renault rozważa sprzedaż zespołu Alpine

Warunkiem ma być jednak utrzymanie francuskich silników do 2029 roku.
10.04.2417:26
Mateusz Szymkiewicz
1867wyświetlenia
Embed from Getty Images

Autosport informuje, że Grupa Renault po nieudanym starcie sezonu 2024 rozważa sprzedaż zespołu Alpine.

Stajnia z Enstone na początku 2022 roku wdrożyła plan stu wyścigów, który miał zakończyć się dołączeniem do ścisłej czołówki. W rzeczywistości jednak francuska ekipa stopniowo osuwała się na koniec stawki, najpierw zdobywając czwarte miejsce w sezonie 2022, by w kolejnym spaść na szóste. Aktualnie po czterech rundach Alpine wciąż oczekuje na pierwsze punkty, rywalizując na tyłach z Sauberem oraz Williamsem.

Według ustaleń Autosportu, tak słaby start sezonu 2024 miał skłonić decydentów w Grupie Renault do podjęcia rozmów w sprawie sprzedaży zespołu Formuły 1. Zrozumiałe, iż obecne działania producenta mają być zwykłym badaniem gruntu, jednakże przy braku wyraźnych postępów w najbliższych wyścigach, negocjacje z zainteresowanymi mogą nabrać konkretnych kształtów.

Brytyjska publikacja podaje, iż największą trudnością przy sprzedaży Alpine może być warunek Renault o zachowaniu przez zespół silników producenta do 2029 roku. Francuska marka prowadzi już prace nad jednostką kolejnej generacji i nie zamierza rezygnować z jej debiutu. Renault ma doceniać starania aktualnej grupy inżynierów zrzeszonych w fabryce w Viry-Chatillon, chcąc również zapewnić im bezpieczną przyszłość.

W odniesieniu do informacji Autosportu, na publikację oświadczenia zdecydowało się Alpine F1 Team: Plotki oraz artykuły o sprzedaży zespołu są nieprawdziwe. Ekipa kategorycznie nie zmieni właściciela.