Nico Hulkenberg dołączy do Kick Sauber od sezonu 2025

Niemiec podpisał wieloletnią umowę zostając docelowo zawodnikiem Audi.
26.04.2410:36
Mateusz Szymkiewicz
2347wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół Kick Sauber potwierdził zawarcie wieloletniej umowy z Nico Hulkenbergiem, która wejdzie w życie od sezonu 2025. Docelowo Niemiec będzie kierowcą fabrycznego zespołu Audi.

Komunikat stajni z Hinwil został poprzedzony oświadczeniem Haasa, który ogłosił odejście kierowcy z końcem 2024 roku. Amerykański zespół postanowił wyrazić wdzięczność 36-latkowi za współpracę trwającą od początku poprzedniego sezonu.

Nowym miejscem startów Hulkenberga od 2025 roku będzie Kick Sauber, który po zmianie silnikowych regulacji będzie obsługiwał fabryczne zgłoszenie Audi. Niemiec decydując się na zmianę barw podpisał wieloletni kontrakt, gwarantujący mu posadę w zespole koncernu z Ingolstadt.

Póki co nie jest jasne kto będzie zespołowym partnerem 36-latka. Mimo to pewne już jest, iż któryś z aktualnych zawodników Saubera - Valtteri Bottas lub Guanyu Zhou - pożegna się ze szwajcarskim bolidem po trzech latach startów.

Dla Hulkenberga będzie to powrót do Hinwil po dwunastu latach przerwy. Niemiec reprezentował barwy Saubera w sezonie 2013, by na dalszym etapie kariery podjąć się startów między innymi dla Force India oraz Renault.

Wracam do zespołu, z którym współpracowałem w 2013 roku i mam z nim dobre wspomnienia - powiedział Nico Hulkenberg, nowy kierowca Kick Sauber. Perspektywa rywalizacji dla Audi jest dla mnie bardzo wyjątkowa. Kiedy do stawki Formuły 1 wchodzi tak zdeterminowany niemiecki producent, wówczas jest to wyjątkowa okazja. Możliwość reprezentowania fabrycznego zespołu z silnikiem wyprodukowanym w Niemczech jest dla mnie wielkim zaszczytem.

Jesteśmy bardzo zadowoleni witając Nico w Hinwil od 2025 roku, by konkurować wspólnie z nim w Formule 1 - oznajmił Andreas Seidl, dyrektor generalny Grupy Sauber. Z jego szybkością, doświadczeniem oraz zaangażowaniem do pracy zespołowej, będzie on istotną częścią naszej transformacji w projekt Audi F1. Od samego początku była z jego strony chęć zbudowania czegoś razem w perspektywie długoterminowej. Nico jest silną osobowością i jego wkład oraz profesjonalizm pomoże nam w rozwoju samochodu i całego zespołu.

Chciałbym wyrazić moje słowa wdzięczności wobec Nico i jego zasług dla zespołu podczas wspólnego okresu startów - dodał Ayao Komatsu, szef Haas F1 Team. Jest świetnym graczem zespołowym i kimś, z kim współpraca jest przyjemnością. Jego doświadczenie oraz wskazówki były bezcenne w poprawie naszych ogólnych osiągów. Widzimy to szczególnie w tym roku podczas kwalifikacji oraz wyścigów. Przed nami jeszcze wiele startów i nie możemy się doczekać czerpania wzajemnych korzyści z tej współpracy w sezonie 2024.