Marko: Vettel był zainteresowany posadą Pereza w Red Bullu

Konsultant zespołu miał jednak odradzić Niemcowi starty u boku Verstappena.
30.05.2411:15
Mateusz Szymkiewicz
1621wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko ujawnił, że Sebastian Vettel kontaktował się z nim w sprawie posady w Red Bullu od sezonu 2025.

Niemiec zakończył starty w Formule 1 w 2022 roku, jednakże przed kilkoma tygodniami pojawiły się sugestie, iż kierowca rozważa powrót do stawki. W kontekście Vettela padały nazwy Mercedesa oraz Audi, jednakże wszystko wskazuje na to, iż czterokrotny czempion ostatecznie pozostanie na sportowej emeryturze.

Mimo to jak ujawnił konsultant Red Bulla - Helmut Marko, Vettel kontaktował się również z nim, sprawdzając dostępność posady w stajni z Milton Keynes przed sezonem 2025. Złożył zapytanie, ale nie wiem, czy starty u boku Maksa Verstappena byłyby dla niego przyjemnością. Jeżeli jestem dobrze poinformowany, to jest on blisko Porsche oraz Długodystansowych Mistrzostw Świata. Moim zdaniem byłby to dla niego bardzo dobry krok - powiedział Austriak.

Vettel, który był obecny podczas Grand Prix Emilii-Romanii, przyznał, że brakuje mu Formuły 1, ale nie jest zdesperowany, by wrócić do stawki za wszelką cenę. Brakuje mi niektórych aspektów tego życia... Ale nie budzę się rano z żalem, iż ludzie pod podium nie krzyczą już mojego imienia. Podchodzę do życia realistycznie i szukam nowych wyzwań. Brakuje mi pewnych rzeczy, ale za niektórymi w ogóle nie tęsknię. Decyzja o odejściu była trudna i myślałem o powrocie, wiedziałem, że to nastąpi. Ostatecznie nic się nie zmieni i pozostaję szczęśliwy z dokonanym wyborem - powiedział mistrz świata z sezonów 2010-2013.