GT1 skompletowało listę startową przed Abu Zabi (aktualizacja)

Vanina Ickx nie pojawi się jednak na torze Yas Marina
25.03.1107:16
Paweł Zając
3974wyświetlenia

Piątek, 25 marca jest rozpoczęciem sezonu zarówno dla Formuły Jeden, jak i mistrzostw świata FIA GT1. Tydzień temu informowaliśmy o zmianach, jakie zaszły w stawce podczas przerwy zimowej. Dziś uzupełniamy brakujące informacje.

Najważniejszą z nich jest pojawienie się Corvetty. Podczas rundy w Abu Zabi zobaczymy dwa takie samochody wystawione przez dwie nowe ekipy; Exim Bank Team China oraz DKR Engineering.

Chevroleta z numerem 11 chińskiej ekipy poprowadzą dwaj Holendrzy: Nick Catsburg, zeszłoroczny mistrz Renault Megane Trophy oraz Mike Hezemans, którego w zeszłym sezonie mieliśmy okazję oglądać za kierownicą Corvetty. DKR zakontraktował Jeana-Claude Police, 56-letniego Francuza, który ścigał się głównie w lokalnych wyścigach GT. Jego partnerem będzie Laurent Cazenave, który ma za sobą okazjonalne starty w WTCC, GT1 i GT3.

Ostatnie wolne miejsce w Swiss Racing Team u boku Maxa Nilssona zajął Jiri Janak, od wielu lat startujący w pucharach Porsche. Jako ostatni swoich kierowców ogłosiła ekipa Belgian Racing. Forda z numerem 9 wraz z Antoine Leclerciem poprowadzi Vanina Ickx, córka Jackiego Ickxa, wicemistrza świata F1 z lat 1969 i 1970. Załogę samochodu z numerem 10 uzupełnił Milos Pavlovic. Serb w ostatnich latach startował w Formule 2, GP2 oraz World Series by Renault.

Warto również nadmienić, że serwis Italiaracing.net poinformował o zakontraktowaniu przez DKR Michaela Rossiego i Jaimego Camarę. Mieliby oni poprowadzić drugą Corvettę, jednak nie było ich na oficjalnej liście zgłoszeń ani też nie pojawili się na torze podczas wczorajszych oficjalnych testów serii.

Aktualizacja: Vanina Ickx nie pojawi się jednak na torze w Abu Zabi. Okazało się, iż zespół nie jest wstanie tak ustawić fotela kierowcy, aby pozycja za kierownicą była bezpieczna zarówno dla niej jak i dla drugiego kierowcy, Antoine Leclerca. Belgijka zadebiutuje zatem podczas drugiej rundy na torze Zolder, gdzie zespół ma nadzieję rozwiązać kwestię bezpieczeństwa. Tymczasem na Yas Marina zastąpi ją Fabien Giroix.

^lista startowa,22,2011,bez nieaktywnych

KOMENTARZE

5
yaper
25.03.2011 02:28
Mam to samo z Pavlovicem - jakoś umknął mi po całkiem obiecującym sezonie 2009 w F2. Szkoda, że to nie single seatery, ale cóż poradzić. Ciekawa informacja z młodą Ickx. Ciekawe z jakich względów pozycja fotela za kierownicą jest niebezpieczna. Nie chcę niczego insynuować, ale nie mogę się wręcz powstrzymać :-) PS: Swoją drogą ładna kobietka z tej Vaniny (co za imię - również nie chcę niczego insynuować xD).
tomekj
25.03.2011 12:43
no właśnie dlaczego nie ma Maserati MC12, od samego początku im kibicowałem gdy tylko się pojawili teraz to będzie kicha a nie GT1
Saruto
25.03.2011 07:28
Rossi nie załapał się do WTCC, ale znalazł sobie miejsce w GT :) Szkoda, że seria bez MC12
Ducsen
24.03.2011 07:15
On miał jeździć w Stefanie :D
Pointrox
24.03.2011 07:01
O, odnalazł się Pavlović, o którym słuch zaginął po sezonie 2009 w F2.