Trzy zespoły F1 zainteresowane Grosjeanem?
Taka jest opinia szefa Lotus Renault GP - Erica Boulliera
28.07.1110:43
2400wyświetlenia

Według szefa Lotus Renault GP - Erica Boulliera, trzy zespoły Formuły 1 interesują się usługami jego podopiecznego Romaina Grosjeana.
Francuz mający 25 lat, obecnie jest liderem klasyfikacji kierowców w serii GP2 i jest bardzo bliski zdobycia mistrzowskiego tytułu, który z reguły kończy się awansem do F1. Boullier zacytowany przez dziennik L'Equipe powiedział iż trzy zespoły są zainteresowane usługami Romaina odnośnie jego startów w Formule 1 od sezonu 2012.
Gerard Lopez - właściciel Genii Capital i większościowy udziałowiec Lotus Renault GP przyznał, że jeżeli Robert Kubica nie będzie w stanie powrócić do Formuły 1 na sezon 2012, to Grosjean najprawdopodobniej zastąpi Nicka Heidfelda i będzie etatowym kierowcą LRGP od przyszłego sezonu.
Witalij ma kontrakt do końca 2012 roku. Możemy rozważyć Witalija i Romaina, lecz to nie zależy od nas. To zależy od zdrowia Roberta- powiedział Gerard Lopez.
Boullier przyznał, iż Grosjean miał problemy w 2009 roku, kiedy został w trakcie sezonu partnerem zespołowym Fernando Alonso, a ekipa była zamieszana w «crashgate».
Jestem bardzo blisko niego i mogę potwierdzić, że teraz jest inny, dojrzalszy niż dwa lata temu- powiedział. Dodał również dla Globo Esporte:
Czekamy aby zobaczyć co stanie się z Robertem.
Źródło: onestopstrategy.com
KOMENTARZE