Williams: FW34 to świeży start dla całego zespołu

Gillan jest zdeterminowany, aby wydobyć cały potencjał tegorocznej konstrukcji stajni z Grove.
07.02.1211:18
Nataniel Piórkowski
1818wyświetlenia

Sir Frank Williams uważa, że zaprezentowany dziś FW34 stanowi nowy początek dla jego zespołu.

Team z Grove zaprezentował dziś owoc swych wytężonych prac, prowadzonych w okresie dużych przetasowań pionu technicznego stajni. Z zespołem pożegnali się jego współzałożyciel - Patrick Head a także dyrektor techniczny - Sam Michael, którego funkcję przejął Mark Gillan. Williams uważa jednak, że FW34 otwiera spectrum nowych możliwości.

Patrząc na Williams F1 Team można powiedzieć, że dziś nastąpił jego świeży start. Mamy nowy samochód, nowy skład kierowców, nowy silnik, a także nowy zespół najważniejszych inżynierów. Mamy też szereg nowych partnerów, którzy dołączyli do naszego zespołu w ostatnich kilku miesiącach. Chciałbym skorzystać z tej okazji aby ich powitać i szczerze życzyć im, aby nasza współpraca dawała satysfakcje i co najważniejsze, cenne doświadczenie zdobywanie razem z nami. Za zespołem udana zima i czujemy się gotowi oraz dobrze przygotowani do walki - powiedział Williams.

Dyrektor operacyjny zespołu - Mark Gillan przyznał: Niezbędne jest, abyśmy demonstrowali ciągłą poprawę naszych osiągów i dostarczali oczekiwanych rezultatów przez cały czas trwania sezonu. W zimie nasza fabryka pracowała bardzo ciężko aby zapewnić, że samochód będzie zgodny z projektem, zbudowany i gotowy do realizacji celów testowych. Będziemy ciężko pracować z naszą trójką ekscytujących, młodych kierowców, aby zmaksymalizować i wykorzystać cały potencjał FW34.

Źródło: autosport.com