Kevin Mirocha na pole position!
Zapowiada się wyjątkowy weekend Polaków w motorsporcie
08.09.1210:35
5190wyświetlenia

Kevin Mirocha zdobył swoje pierwsze pole position w Formule 2 na torze Hungaroring, ustanawiając najlepszy czas w połowie sesji i tym samym wyprzedzając Markusa Pommera o 0,027 sekundy!
Szwajcar Matheo Tuscher, obecnie drugi w klasyfikacji generalnej, finiszował trzeci, ustanawiając swój czas w końcówce sesji i wykręcając rekord drugiego sektora, a jego wynik sprawił, że czołowa trójka mieściła się w 0,125 sekundy.
Alex Fontana był pierwszym kierowcą, który ustanowił konkurencyjny czas podczas 30 minutowych kwalifikacji i ostatecznie ukończył je na czwartej pozycji, co jest jego najlepszym wynikiem od Spa. Piątka lokata powędrowała do Mihaiła Marinescu, podczas gdy Daniel McKenzie i Luciano Bacheta wykręcili identyczny czas, co dało im odpowiednio szóste i siódme miejsce.
Christopher Zanella był kolejnym kierowcą, który zdecydował się wyjechać jedynie w drugiej części sesji, jednak 22-latek nie był w stanie dorównać swoim rezultatom z czwartku i zakończył czasówkę ósmy. Axcil Jefferies był dziewiąty, a Hector Hurst zaliczył dziesiąty czas przed dzisiejszym wyścigiem, który rozpocznie się o 13.50.
KOMENTARZE