Eddie Jordan: Bernie będzie obiektem badań

Irlandczyk oddaje wylewny hołd umiejętnościom Ecclestone'a do zawierania umów
19.01.0617:54
Grzegorz Więcek
821wyświetlenia

Były szef zespołu Formuły 1, Eddie Jordan, wierzy, że szef administracji F1, Bernie Ecclestone, będzie uważany za najbardziej niezwykłego przedsiębiorcę w historii.

W swojej regularnej kolumnie w magazynie F1 Racing, Jordan oddaje wylewny hołd umiejętnościom Ecclestone'a do zawierania umów, które uczyniły z niego osobą rządzącą F1 od przeszło 30 lat.

W efekcie Ecclestone, syn rybaka z Suffolk, stał się jednym z najbogatszych ludzi na świecie, z majątkiem szacowanym na ponad dwa miliardy funtów.

"No wiecie, dzieci naszych dzieci będą studiowały ekonomię i przedsiębiorczość dawno minionych dni i poza wszelką wątpliwość BCE (Bernard Charles Ecclestone) będzie dla nich stanowił przedmiot bardzo ciekawych badań", pisze Jordan.

"Gdzie indziej, zapytuję siebie, znajdziecie biznes, który został sprzedany cztery razy przez tą samą osobę i ona ciągle utrzymuje nad nim totalną kontrolę i władzę?"

"To było triumfalne osiągnięcie, Bernie. Jesteś twardym facetem, ale grającym czysto. Tylko ty miałeś jaja ze stali, aby móc to osiągnąć".

"W szczególności biorąc pod uwagę słowa drogiego Kena Tyrrella: że nigdy nie byłeś w zasadzie właścicielem F1!"

W październiku Ecclestone sprzedał swoje udziały w F1 prywatnej grupie kapitałowej CVC Capital Partners, która przejmie kontrolę nad strefą komercyjną sportu poprzez większościowe udziały w nowej firmie, nazwanej Alpha Prema.

Jednakże Ecclestone pozostanie u steru jako dyrektor naczelny i jego rodzinny fundusz Bambino Holdings zatrzyma bliżej niesprecyzowane udziały w nowej firmie.

Źródło: ITV-F1.com

KOMENTARZE

2
McMarcin
20.01.2006 10:45
A jednak Bernie nie sprawdził się w jeden sprawie Panie Eddie. Jak był szefem teamu Brabham to pozwolił mu zatonąć ;) Nie był więc zbyt dobrym szefem zespołu F1
Mariusz
19.01.2006 06:41
To ja szukam $ do założenia konkurencyjnego do Bambino Holdings przedsiębiorstwa Cypisek Korporejszon. ;-)