BMW nie zamierza wrócić do F1

Takie jest oficjalne stanowisko szefa sportowego niemieckiej marki
20.05.1315:28
Paweł Zając
2050wyświetlenia

BMW stwierdziło, że nie zamierza wracać do Formuły 1.

Niedawno ogłoszony powrót Hondy, w roli dostawcy silników, sprawił, iż od razu zrodziły się spekulacje jakoby także BMW mogło ponownie rywalizować w Królowej Sportów Motorowych, do których swoje 3 grosze dołożył również Bernie Ecclestone

Niemiecki koncern wykluczył jednak taki rezultat, a szef sportowy marki, Jens Marquardt, stwierdził, że BMW jest zadowolone ze swoich obecnych programów w DTM i wyścigach aut sportowych.

Nie wiem z kim rozmawiał Bernie - powiedział Marquardt. Jesteśmy już mocno zaangażowani w jeden program - DTM. Ponadto mamy swoje samochody GT na Nordschleife i w ALMS, a także z prywatnymi zespołami uzyskujemy świetne wyniki. Nie mamy zamiaru szukać innych kategorii. Podjęliśmy świadomą decyzję wycofując się z F1. Skupiliśmy się wokół tego, co nasi klienci uważają za odpowiednie dl BMW. Nie ma powodu do zmiany tej koncepcji, gdyż świetnie ona działa.

BMW rywalizowało w F1 w latach 2000-2009, by później wycofać się z powodu finansowego kryzysu. Honda podjęła podobną decyzję rok wcześniej, jednak zdecydowała się na powrót wraz z nowym silnikiem V6 Turbo. Marquardt uważa natomiast, że takie jednostki napędowe nie są atrakcyjne dla jego firmy. Do zaangażowania się w coś potrzeba odpowiedniego momentu. Na przykład z nami i nowymi regulacjami w DTM. Teraz zmieniają się przepisy dotyczące silników w F1, co odpowiada Hondzie. My nie mamy jednak zamiaru podejmować żadnych akcji.

Źródło: autosport.com

KOMENTARZE

3
MairJ23
20.05.2013 11:00
Powiem szczerze ze jak oni podwineli ogon pod siebei pare lat temu to gardze ta firma - zamiast pokazac jacy Bawarczycy potrafia byc waleczni i silni to sie poddali i sobie poszli po paru latach - tak sie nie robi. BAD PR ! Wiec co jak co ale mi ich nie brakuje w F1 i nie chce ich powrotu w zadnej formie !
arahja
20.05.2013 08:48
Honda tak jak Renault moga ladnie wykorzystac marketingowo f1 z silnikiami 1.6 turbo ale dla bmw czy porsche to nie jest dobry czas na wchodzenie w dostarczanie silnikow do "wyscigow kosiarek"
Mariusz
20.05.2013 03:06
Toyota też dziś zdementowała powrót do F1 http://www.f1technical.net/news/18407