Frank Williams chwali Bottasa za występ w Kanadzie

Tymczasem Fin wierzy w zdobycie w tym roku kilku punktów
13.06.1321:45
Mateusz Szymkiewicz
1633wyświetlenia

Frank Williams postanowił pochwalić Valtteriego Bottasa za jego postawę w Grand Prix Kanady.

Fin podczas weekendu na torze w Montrealu, wywalczył w deszczowych kwalifikacjach trzecie pole startowe. W wyścigu - który rozegrał się na suchej nawierzchni - Bottas zameldował się na mecie dopiero czternasty, ze względu na zbyt słabe tempo bolidu FW35. Mimo to szef zespołu - Frank Williams, jest pod wrażeniem tempa 23-latka.

On oczywiście wspaniale kontroluje bolid, a to ma fundamentalne znaczenie w Formule 1 - powiedział Williams. Jest bardzo spokojnym kierowcą i mówi niewiele. Jeżeli jest małomówny, to oznacza to, iż stara się słuchać, szczególnie dobre rady.

Tymczasem sam zainteresowany przyznał, iż ekipa Williams nie składa jeszcze broni i chce w tym roku zdobyć kilka punktów. Wierzę, że jest jeszcze możliwe znalezienie się w pierwszej dziesiątce. Mamy takie same środki jak inne zespoły. W pewnym sensie poszukiwanie przyczyny problemów z samochodem pomaga nam rozwijać się.

Bottas zapytany również, czy nowe opony pomogłyby Williamsowi uporać się z nadmiernym zużywaniem ogumienia na tylnej osi, odpowiedział: Nie sądzę, aby to miało duże znaczenie. Wydaje mi się, że zaczynamy sobie radzić z zużyciem ogumienia.

Źródło: autosport.com

KOMENTARZE

6
adnowseb
14.06.2013 11:15
Wiedziałem,że trafi do F1.Zachwycał mnie od dawna swoją jazdą. Szkoda,że ma małe szanse na lepszy zespół.Ale za jakiś czas,kto wie? Topowe zespoły mają teraz rewelacyjnych wychowanków,więc nie zazdroszczę Bottasowi.Jednak nie każdy junior dobrze sobie radzi w F1,i tu właśnie upatruję dla niego szansę. Następni bardzo utalentowani, którym pisane jest F1 to: Felipe Nasr i Stoffel Vandoorne.
Aeromis
14.06.2013 09:16
Wypowiedź Franka bardziej oznacza tłumaczenie go i "nie martw się Valtteri, to nie twoja wina". Jak to się ma do rzeczywistości czyli na tle Maldonado? Przeciętnie, Pastor pomimo problemów i dodatkowego zjazdu przyjechał 50 sekund za Bottasem. BOT wystartował z 3-ciego (tracąc 3 pozycje na samym pierwszym okrążeniu co go nieco tłumaczy), MAL z 13. BOT ukończył na p14, MAL na 16. Moim zdaniem - dobry wyścig jak na debiutanta ale nic więcej no może poza próbami obrony czasem nawet skutecznej przez jakiś czas. Bez wątpienia największym sukcesem do tej pory Valtteriego w F1 są ów kwalifikacje. Oby więcej!
MPOWER
14.06.2013 08:50
[quote]„On oczywiście wspaniale kontroluje bolid, a to ma fundamentalne znaczenie w Formule 1” – powiedział Williams. „Jest bardzo spokojnym kierowcą i mówi niewiele. Jeżeli jest małomówny, to oznacza to, iż stara się słuchać, szczególnie dobre rady”.[/quote] To jest chyba cecha wszystkich Finów ;) Już jednego IceMan'a mamy :) W każdym razie to utalentowany chłopak i niebawem zostanie mistrzem, tylko niech bolid dostanie lepszy.
gnt3c
14.06.2013 07:53
no tylko na mokrym Quali + Race mogą zdobyć jakieś punkty ... innych szans raczej nie ma.
mpluta2
14.06.2013 06:39
@marrcus Słaby bolid+ ustawienia deszczowe (z kwalifikacji)+ suchy wyścig= spadek Bottasa
marrcus
14.06.2013 12:35
a co tu chwalić ? spadał i spadał